ÜST
Image Alt

Büyük Balkan Turu Temmuz 3

Büyük Balkan Turu Temmuz 3

975 EURO

20 – 26 Temmuz 2024

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı: 975 Euro

Tek kişilik oda farkı: 250 Euro

0-2 Yaş 150 Euro

2-6 Yaş 600 Euro

6-11 Yaş 700 Euro (Çocuk ücretlerinin geçerli olması için otelde ebeveynler ile aynı odada kalınmalıdır)

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• İstanbul – Priştine / Saraybosna – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
• Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
• Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
• 4* otellerde iki kişilik odalarda konaklama
• Açık büfe sabah kahvaltıları
• Yerel restoranlarda alınacak 6 akşam yemeği
• Tur boyunca kullanılacak otobüsümüz
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Şehir vergileri
• Ülkeler arası geçiş vergileri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Şahsi harcamalar
• Öğle yemekleri
• Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
• Otel ekstraları
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
• Programda belirtilmeyen tur ve transferler

 

-Aşı ve PCR şartı tüm bu ülkelerde kaldırılmıştır.

Tur Planı

1

20 TEMMUZ 2024 CUMARTESİ / İSTANBUL – PRİŞTİNE – PRİZREN – ÜSKÜP

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 05.00'te buluşmamızla başlıyor. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1017 sefer sayılı uçağı ile saat 07:45'te hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuşun ardından saat 08:20’de Priştine Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından bizi bekleyen otobüsümüzle Prizren'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 1389 yılında Kosova savaşında şehit düşmüş Osmanlı Padişahı 1. Murad Hüdavendigar’ın iç organlarının gömülü olduğu türbeyi ziyaret ediyoruz. Türbenin hemen yanında bulunan ve müze olarak kullanılan Selamlık binasını da geziyoruz. Prizren'e varışımızla birlikte Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Fatih Sultan Mehmed’in ordusu ile namaz kıldığı Namazgah, Bayraklı Camii, Maraş semti ve Maraş köprüsü, 400 yıllık büyük çınar, Emin Paşa Camii, Bistrica (Akdere) üzerinde bulunan Taş Köprü, Şadırvan Meydanı, Sinan Paşa Camii, Aziz Gorgi ve Katolik Kiliseleri, Arasta Camii Minaresi, Roma döneminden kalma şehir kalesini görüyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kuzey Makedonya’ya doğru yola devam ediyoruz. Başkent Üsküp’te Osmanlı İmparatorluğunun 500 yıldan fazla hüküm sürdüğü ve hala eski halini koruyabilmiş Üsküp Türk Çarşısını gezmeye başlıyoruz. Mustafa Paşa Camii, Kuyumcular Sokak, Arasta Camii, Vardar Nehri üzerine inşa edilmiş ve Üsküp’ün simgesi Taşköprü, Türk ve Yahudi Mahallesi, Davut Paşa Hamamı, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, 2011 de Yunanistan’la isim krizine neden olan devasa Büyük İskender Heykeli, Büyük İskender’in babası 2. Filip Heykeli, Vardar Nehri, Ulusal Tiyatro Binası gibi yerleri görüyor Üsküp sokaklarında bir süre serbestçe dolaşıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi yiyoruz. Gece Üsküp’teyiz.
2

21 TEMMUZ 2024 PAZAR / ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Kalkandelen’e doğru yola çıkıyoruz. Kalkandelen’de iki önemli durağımızdan birincisi Alaca Camii. Caminin hayvan kanı, bitki kökleri ve yumurta akı karıştırılarak oluşturulan boya ile yapılmış iç ve dış süslemeleri sizleri büyüleyecek. İkinci durağımız buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ettikten sonra son durağımız Ohrid’e doğru yola devam ediyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrinde; 11 Asırlık çınar, Zeynel Abidin Paşa Tekkesi (Halveti Tekkesi), Ali Paşa Camii, Şehir Meydanı ve İnci Dükkanları ile meşhur Ohrid Çarşısı, Aziz Klement Heykeli, Safranbolu’yu andıran sokakları, Ayasofya Kilisesi, Antik Tiyatro, Sinan Çelebi Türbesini görüyoruz. Akşam yemeğimizi Ohrid'de yiyoruz ve ardından otelimize yerleşiyoruz.
3

22 TEMMUZ 2024 SALI / OHRİD – ST. NAUM – ELBASAN – BERAT

Kahvaltımızı yaptıktan sonra dünya üzerinde cennetten bir yermiş gibi görünen Ohrid Gölü’nün kaynaklarından birisi olan Sveti Naum’a geliyoruz. Burada sükunet ve huzur içinde bir tekne turu yapıp, St. Naum Manastırını da göreceğiz. Yola devam ederek Arnavutluk’a geçiyor ve Podradec üzerinden Elbasan’a varıyoruz. Şehrin merkezinde bulunan Elbasan Kalesinde mola veriyoruz. Kale içinde bulunan Türk sokakları ve Hünkar Camii'ni gördükten sonra yolculuğumuz yine bir Osmanlı şehri olan Berat’a doğru devam ediyor. Bin pencereli şehir olarak da adlandırılan ve eski şehir merkezi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Berat’ta Bekarlar Camii, Kurşunlu Camii, Sultan Camii, Beyaz Cami gibi yapıları görüyor, tarihi dokusu bozulmamış olan sokaklarında dolaşıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimize yerleşiyoruz.
4

23 TEMMUZ 2024 SALI / BERAT – TİRAN – AKÇAHİSAR – İŞKODRA – ULCINJ – BAR

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gitmek üzere yola çıkıyoruz 1614 yılında Süleyman Paşa tarafından imar edilen Tiran’da; Süleyman Paşa’nın heykeli, Tiran şehir meydanı, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Üniversite Binası, Opera ve Bale Binası, Meydanda bulunan ve Arnavutların milli kahramanı İskender Bey heykeli, Parlemento ve Bakanlık binaları ile Cumhurbaşkanlığı Köşkünü göreceğiz. Bir sonraki durağımız Balkanların efsane ismi Sarı Saltuk’un kabirlerinden birisinin bulunduğu Akçahisar (Kruje) kasabası. Sarı Saltuk’un makamını ziyaret edip çarşıda biraz dolaştıktan sonra İşkodra’ya devam ediyoruz. 435 yıl Osmanlı hakimiyeti altında kalmış ve stratejik olarak Balkanların en önemli şehirlerinden biri olan İşkodra’da meşhur Rozafa kalesini görecek, Ebubekir Camiinde mola verecek, trafiğe kapalı renkli caddelerinde kısa bir yürüyüş yapıp Hasan Rıza Paşa anıtını ziyaret edeceğiz. Sonrasında İşkodra gölü kıyısından seyrederek Arnavutluk’a veda edecek ve Karadağ’a geçeceğiz. Avrupa’nın en genç devletlerinden birisi olan Karadağ’da ilk durağımız Ülgün (Ulcinj) kasabası. Burada şehrin kalesine çıkacak, taş binaların ve sokakların arasında dolaşacak ve bir kahve molası vereceğiz. Bugün son durağımız eski şehir merkezi sanki bir Anadolu kasabası havasında olan Bar şehri. Akşam yemeğimizi alıp otelimize yerleşeceğiz.
5

24 TEMMUZ 2024 ÇARŞAMBA /BAR – BUDVA – KOTOR – PERAST – TREBINJE – MOSTAR

Kahvaltının ardından Budva’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. St Stefan adasını görüyor ve Budva’ya varıyoruz. Kaleyi ve Napolyon'un yaptırdığı hisarı, 1100 yıllık Katolik kilisesi ve Ortodoks kilisesini görüyoruz. Sıradaki durağımız bir Ortaçağ kasabası kimliğinde olan Kotor. Burada Silah Meydanı, Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Aziz Trifun Katedrali, Zanaatçılar Sokağı, Tulumba Çeşmeleri, Nehir Kapısı, Aziz Luka meydanını görüyoruz. Kotor körfezinde yapacağımız kısa bir feribot yolculuğu sonrasında Bosna sınırına ulaşıyoruz. Dağarın üzerindeki sınırı geçtikten sonra Bosna Sırp Cumhuriyeti sınırları içinde olan Trebinje kasabasına uğruyoruz. Kaleiçini ve Osman Paşa camiini görüp yola devam ediyoruz. Mostar’a vardıktan sonra akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize yerleşiyoruz.
6

25 TEMMUZ 2024 PERŞEMBE / MOSTAR – BLAGAJ – JABLANICA – KONJIC – SARAYBOSNA

Kahvaltının ardından Mostar’ı gezmeye başlıyoruz. Neretva nehrinden toplanan taşlarla işlenmiş kaldırımlı Mostar çarşısı, Koski Mehmet Paşa camii ki bu cami köprünün en güzel fotoğrafının çekildiği noktadır, Mostar Köprüsü, Tara Kulesi, Kriva Cuprija – Eğri köprü, Tabakhane Camii ve hamamını görüyoruz. Belirlenen saatte buluşup Sarı Saltuk tarafından kurulmuş olan bir huzur mekanı, Blagay Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası Buna Nehri kaynağına 5 asır önce kurulmuş Alperenler Tekkesi. Sonraki durağımız Yugoslavya’nın kurucusu Josip Broz Tito’nun mareşal ünvanını aldığı savaşın yapıldığı yer olan Jablanica. Aynı zamanda kuzu çevirmesi ile meşhur olan bu şehirde 1943 yılında Tito’nun Alman Nazilere karşı verdiği mücadele sonucu yıktığı tren yolu köprüsünü görüyoruz. Yola devam ederek Konjic şehrine geliyor ve Neretva nehri kenarına kurulmuş bu küçük şehirde 2. Dünya savaşı ve Bosna savaşında hasar görmüş ve tadilatı TC Karayolları ve Tika tarafından yapılmış Taş Köprüyü görüyor. Konjic şehri ve Neretva Nehri kıyısında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Zümrüt yeşili renkli Neretva nehri boyunca devam eden yolculuğumuzda güzel beldelerin içinden geçerek Saraybosna’ya varıyoruz. Akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize yerleşiyoruz.
7

26 TEMMUZ 2024 CUMA / SARAYBOSNA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından Saraybosna gezimize başlıyoruz. İlk olarak savaş zamanı 4 yıl 4 ay süren Saraybosna kuşatması esnasında kuşatmayı yaran ve şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı, şehre giriş çıkışların yapıldığı yaşam tüneli ve müzeyi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Saraybosna şehir merkezine gelerek Kovaçi Şehitliğinde Alija İzetbeoviç'i ve şehitleri ziyaret ediyor, Başçarşı’ya iniyoruz. 18.yy Boşnak mimarisi ile yapılmış meşhur Sebil, Bakırcılar Sokak, Çarşı Camii, Moriça Han Gazi Hüsrev Bey Camii ve Türbesi, Saat Kulesi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medrese, Ortodoks Kilisesi, Ferhadiye Camii, Musevi Sinagogu, İsa’nın Kalbi ismiyle anılan Katolik Katedrali, Saraybosna gülleri (Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar), 6 Nisan 1945'te Yugoslav ordusu tarafından Alman işgalindeki Saraybosna’nın kurtarılışı anısına yakılan Tito'nun ateşi olarak bilinen sönmeyen ateş, İstanbul’daki Mısır Çarşısını andıran Bezistan, 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmed adına yaptırılan Hünkar Camii, Bakır Baba Camii, Avusturya – Macaristan döneminde Hükümet Konağı (Belediye binası) olarak yaptırılan ve savaş dönemi yakılarak bir çok el yazması eserin kül olmasına neden olan Vjecnica (Viyeçnitsa) kütüphanesini görüyoruz. Serbest zamanımızdan sonra belirtilen saatte buluşarak Saraybosna Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1026 sefer sayılı uçağı ile saat 20:30’da İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 23:25.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. ---Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebeveynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.