ÜST
Image Alt

Süleyman Gündüz ile Bilinmeyen Endülüs

Süleyman Gündüz ile Bilinmeyen Endülüs

1.650 EURO

14 – 20 EKİM 2023 

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR

 

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1.650 Euro

Tek kişilik oda farkı: 280 Euro

(İki yetişkin ile aynı odada konaklama şartıyla)

0-2 Yaş çocuk: 190 Euro

02-11 Yaş çocuk: 1.400 Euro

 

Fiyatın içinde neler var;

 • İstanbul – Malaga / Malaga – İstanbul THY uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Mihmandarlık
 • Programda belirtilen şehir gezileri
 • Elhamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri giriş ücretleri
 • Cordoba Camii giriş ücreti
 • Endülüs Evi
 • Alcazar Sarayı giriş ücreti
 • Ubeda Su Sinagogu

 

Fiyatın içinde neler yok;

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Schengen Vizesi (200 Euro) – Yeşil Pasaportta vize yoktur.
 • Kalkış
  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali

Tur Planı

1

14 EKİM 2023 CUMARTESİ / İSTANBUL – MALAGA – MİJAS – RONDA – ALGECİRAS

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, saat 04.30’de buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1303 sefer sayılı uçağı ile saat 07:35’de Malaga’ya uçuyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakikalık bir uçuşun ardından saat 11:10'da Malaga Havalimanı’na varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra otobüsümüze geçip tipik bir Akdeniz şehri olan Malaga’yı geziyoruz. İlk olarak Malaga'nın Botanik Bahçelerini, Boğa güreşi arenası Plaza de Toro'yu, Malaga limanını görecek, tarihi kale Gibralforo'dan kenti kuş bakışı seyredeceğiz, ardından ise aracımız ile şehirden ayrılıp, 30 dk mesafedeki Mijas kasabasının yolunu tutuyoruz. Çiçekler ile süslenmiş sokakları, tarihi beyaz evlerinin güzelliği ile Endülüs'ün gözdeleri arasına girmiş Mijas kasabasını gördükten sonra Ronda'ya yolculuğumuz başlıyor. E. Hemingway'ın Çanlar Kimin İçin Çalıyor romanında anlatılan, küçük ama etkileyici Ronda. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı, Tajo nehrinin üzerinde 150 m. yükseklikte bir kayalığa tutunmuş, İspanya'nın en eski ve aristokratik yerleşimlerinden biri olan ve 700 yıl boyunca Müslümanlar tarafından yönetilen Ronda'da eski şehir ile modern yeni şehri birbirine bağlayan Yeni (San Miguel) Köprüyü, ülkenin en eski Arenası’nı, 17. ve 18. yüzyıldan kalma evlerini ve muhteşem manzarasını göreceğiz. Ronda'da vereceğimiz serbest zamanın ardından ise Algeciras'a geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.
2

15 EKİM 2023 PAZAR / CEBELİTARIK – TARİFA – VEJER DE LA FRONTERA – CADİZ – JEREZ

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaparken karşımızda bir İngiliz toprağı olan Gibraltar yani Cebelitarık’ı seyredeceğiz. Tarık Bin Ziyad'ın Iberia'nın fethi için sahillerine çıktığı ve adını verdiği Tarık Kayası ve iki denizin kavuştuğu Cebelitarık Boğazını göreceğiz. Ardından az ileride bulunan ve Avrupa kıtasının en güney ucunda yer alan ve ismini Tarif İbn Malik'ten alan Tarifa’da Jerez kapısı, Tarifa Kalesi, Şehir Arşiv binasını görecek ve Vejer'e doğru yola çıkacağız. Atlantik Okyanusu boyunca yapacağımız yolculukta, yüksek bir kayalık üzerine kurulu Cadiz vilayetinin en güzel kasabalarından Vejer de la Frontera karşılayacak bizi. Salvador Kilisesi, Yahudi mahallesi, Vejer Kalesi, İspanya Meydanını görecek, kasabanın güzel sokaklarında dolaşacağız. Vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, Endülüs bölgesinin sekiz şehrinden biri olan ve İspanyol'ların Amerika'ya açılan kapısı Cadiz şehrine geleceğiz. Avrupa'nın en eski yerleşim yerlerinden olan Cadiz'de Güney Amerika'ya uygulanan kolonyalist İspanyol mimarisini tanıyacak, görkemli Cadiz Katedralini ve Meydanını, Belediye binasını, Anayasa Meydanını ve limanını gördükten sonra akşam konaklayacağımız Jerez şehrindeki otelimize geçeceğiz.
3

16 EKİM 2023 PAZARTESİ / JEREZ DE LA FRONTERA - SEVİLLA

Sabah kahvaltımızın ardından mahzenleri ve atları ile ünlü Jerez’de, eski Alcazar Sarayı, Jerez Katedrali ve şehrin en yüksek noktası olan San Miguel Kilisesi ile kulesini görüyor ve Endülüs'ün başkenti Sevilla'ya doğru yola çıkıyoruz. Günümüzdeki ismiyle Andalucia’nın başkenti, Guadal Qıvır (Vadi-i Kebir) Nehrinin kenarında kurulan ve bir dönem Amerika kıtasına giden gemilerin dönüş noktası olan Sevilla’da (İşbiliye) Nehir kenarında yer alan ve Amerika’dan gelen altınların toplandığı Altın Kule, 1929 yılında yapılan İbero - Amerikan Fuarı bölgesi ve bu bölge içinde bulunan ihtişamlı Plaza Espana, dar ve renkli sokakları ile Santa Cruz bölgesi, cami temelleri üzerine yapılan dünyanın en büyük katedrallerinden olan Sevilla Katedrali ve bu caminin minaresi üzerine inşa edilen ünlü Hiralda çan kulesi, İslam döneminden sonra yapılan ama Müslüman ustalar tarafından inşa edilen Alcazar’ı, günümüzde Sevilla Üniversitesi’nin merkez kampüsü olan eski tütün fabrikasını göreceğiz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi yiyoruz. Bu gece Sevilla'dayız.
4

17 EKİM 2023 SALI / SEVİLLA – CORDOBA

Sabah kahvaltı sonrası, Cordoba'ya (Kurtuba) doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bölgenin önemli eski garnizon şehirlerinden olan, Roma, Endülüs ve Castilla Krallığı döneminde önemini korumuş Carmona'ya kısa bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Carmona’da, Roma dönemi kalıntıları ile beraber Cordoba kapısı, Alcazar Sarayı ve hakim olduğu vadiye doğru beldenin eşsiz manzarasını görüyor , Roma İmparatorluğu ve Endülüs Emevi Devleti dönemlerinde bölgenin başkenti olan Cordoba’ya varıyoruz. İlk olarak Guadalquivir nehri üzerindeki tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, 850 adet sütun üzerinde yükselen dünyanın en büyük camilerinden Kurtuba Ulu Camii. 1100’lü yıllarda binlerce kişilik bir cemaate ev sahipliği yapan ünlü Kurtuba Camisinin tam ortasına bir Katedral inşa edilmiştir ancak görkemini, güzelliğini ve etkileyiciliğini korumakta. Eski şehrin dar sokakları, Yahudi mahallesi, bembeyaz evleri, rengarenk çiçeklerle donanmış duvarları arasında kaybolacağız. Akşam yemeği ve konaklama Cordoba’daki otelimizde.
5

18 EKİM 2023 ÇARŞAMBA / CORDOBA – ANDUJAR – UBEDA – BAEZA

Sabah kahvaltımızı yapıyor ve Cordoba'yı arkamızda bırakıp, yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Andujar, Baeza ve Ubeda kasabalarını ziyaret edeceğiz. Endülüs'ün kuzeyindeki Jaen şehrinin uçsuz bucaksız zeytinliklerin arasında yer alan bu üç Endülüs kasabası İspanya orta çağı ve Rönesansın birbirinden etkileyici eserlerine ev sahipliği yapmakta, 2003 yılından itibaren UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almakta ve 16. yy. İspanya'sının izlerini taşımaktadır. İlk olarak meşe ve zeytin ağaçları arasındaki Andujar kasabasını gezeceğiz. Sonrasında varacağımız Baeza'da, burada kent meydanını, Baeza Katedrali'ni, Jabalquinto Sarayı'nı, Ortaçağ Üniversitesi binasını, Santa Maria Meydanı'nı, aslanlı çeşmeyi ve tarihi evleri göreceğiz. Baeza'nın ardından durağımız Ubeda’da ise tarihi Yahudi mahallesi, Su Sinagogu ve eski sokaklar, Consistoriales Evi, San Pablo Kilisesi, Vela-Cobos Sarayı, San Lorenzo Kilisesi, San Nicolas Kilisesi ve tarihi Santiago Hastanesini göreceğiz. Bu özel günün sonunda yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası Granada’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.
6

19 EKİM 2023 PERŞEMBE / GRANADA

Kahvaltıdan sonra Granada’yı gezmeye başlıyoruz. Avrupa’daki İslam Medeniyetinin son halkası olan Granada ya da o zamanki adıyla Gırnata, Endülüs Medeniyetinin ve turumuzun en önemli duraklarından birisi. Burada ünlü El-Hamra Sarayı’nı, Cennet’ül Arifin Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Zerafetin ve ihtişamın aynı anda nasıl bir araya geldiğini göreceğiz hem de bundan tam 700 yıl önce. Bir başka durağımız ise El Hamra’nın karşısında bulunan El Bayzin tepesi. Dar sokakları, beyaz badanalı evleri ve tepenin en güzel yerinde inşa edilmiş olan camiyi göreceğiz, San Nicolas terasından El Hamra’yı seyredecğeiz. Medreset’ül Yusuf, İpek Pazarı, Katedral, Darro Nehrinin kenarındaki kafeler göreceğimiz diğer mekânlar arasında. Bu gece de güzeller güzeli Granada şehrindeyiz. Serbest zamanın ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.
7

20 EKİM 2023 CUMA / GRANADA – ALPUJARRAS BÖLGESİ – İSTANBUL

Bugün dönüş günü ancak Endülüs'ten ayrılmadan önce Alpujarras bölgesinin bilinmeyen, küçük ama güzel kasabalarından geçerek veda edeceğiz Endülüs'e. Vaktimizin durumuna göre Pampaneira, Capileira, Bubion kasabaları veya Frigiliana, Almunecar gibi yerleri selamlayacağız ve Malaga Havalimanına geleceğiz. Saat 17:45’deki uçağımız için Havalimanına gelişimiz ile Endülüs turumuz dimağlarımızda muhteşem ve bir o kadar da buruk anılar bırakarak sona eriyor. Uçağımız saat 23:05’te İstanbul Havalimanına iniyor.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 30-20 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olur. 20-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz. Dolar, Euro ve Türk Lirası üzerinden ödeme yapan müşterilerimize gönderdikleri para birimi üzerinden geri ödeme yapılacaktır.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.