ÜST
Image Alt

Bosna Gezisi- Ekim

Bosna Gezisi- Ekim

650 EURO

05-08 Ekim 2023

ÜCRET 

İki kişilik odada kişi başı: 650 Euro 

Tek kişilik oda farkı : 150 Euro

(ÇOCUKLARIN İKİ YETİŞKİN İLE KALMASI ŞARTIYLA )

0-2 Yaş: 150 Euro

2-11 Yaş:550 Euro

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 3 gece otel konaklaması
 • Akşam yemekleri ve otellerde alınacak kahvaltılar
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Vrelo Bosna milli parkı giriş ücretleri
 • Yaşam Tüneli giriş ücretleri
 • Travnik Kale giriş ücretleri
 • Blagay tekkesi giriş ücretleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR 

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • İstenilmesi durumunda PCR testi
 • Otel Ekstraları
 • Öğle Yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

5 EKİM 2023 PERŞEMBE / İSTANBUL – SARAYBOSNA

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:30’da buluşmamızla başlıyor. Check in ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1021 sefer sayılı uçağı ile saat 07:30’da Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 08:20'de Saraybosna Havalimanı’na varmış oluyoruz. Havalimanındaki işlemlerimizi tamamladıktan sonra otobüsümüze geçiyor ve Saraybosna'nın merkezine doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Kovaçi Şehitliğinde Aliya’yı ve şehitleri ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Başçarşı’da meşhur Sebil, "Bakırcılar Sokak", Çarşı Camii, Moriça Han ve içerisinde bulunan Genç Müslümanlar teşkilat lokali, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Türbesi, Saat Kule, Kurşunlu Medrese, Gazi Hüsrev bey Müzesi ve Kütüphanesi, 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmed adına yaptırılan Hünkar Camii, At Meydanı, Ferhadiye Camii, Musevi Sinagogu, Katolik Kilisesi – Katedral – İsa’nın Kalbi Kilisesi, Saraybosna gülleri (Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar), Sönmeyen Ateş, katliam yapılan Markale Semt pazarı ve tarihi Belediye Binasını görüyoruz. Merkezde geçireceğimiz serbest zamanımızın ardından belirtilen saatte buluşarak otele geliyor ve bir süre istirahat ediyoruz. Akşam yemeğimizde Başçarşı’da bulunan yerel restoranımızda meşhur Boşnak köftesi "Çevapi"  yiyoruz.
2

6 EKİM 2023 CUMA / KONJIC - JABLANICA - BLAGAY - MOSTAR

Erken saatte kahvaltımızı yapıp Hersek bölgesinin en büyük ve güzel şehri olan Mostar'a gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Zümrüt yeşili nehir olarak bilinen Neretva nehri boyunca yapacağımız yolculuğumuzda ilk durağımız olan Konjic (Konyits, Saraybosna – Konyits 50 km) şehrine varıyoruz. Neretva nehri kenarına kurulmuş bu küçük şehirde Osmanlı köprüsünü, Kırık Minareli Camii, ve şehrin çarşısını göreceğiz. İkinci durağımız Jablanica. Kuzu çevirmesi ile de meşhur olan bu şehirde 1943 yılında Tito’nun yıktığı köprü ve hadisenin cereyan ettiği bölgeyi görüyoruz. Ardından Buna Nehri kaynağına 5 asır önce kurulmuş Alperenler Tekkesi’ne hareket ediyoruz. (Blagaj tekkesi, Yablanitsa – Blagay tekkesi 59 km) Buna Nehrinin kaynağında Sarı Saltuk tarafından kurulmuş tam bir huzur mekanı olan Blagay Tekkesi’ni ziyaretten sonra Mostar şehrine hareket ediyoruz. Mostar’da Şehit Camii ve avlusundaki Müslüman Boşnaklar ile birlikte omuz omuza çarpışan Hırvat ve Sırp Mostarlıların birlikte yattığı mezarlık, Mostar çarşısı, Koski Mehmet Paşa Camii ki köprünün en güzel göründüğü noktadır, Mostar Köprüsü, Tara Kulesi, Eğri Köprü, Tabakhane Camii ve hamamını göreceğiz. Mostar’da alışveriş ve şehrin tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Saraybosna’ya doğru yola çıkarak yolumuzun üzerinde bulunan Jablanica kasabasında meşhur kuzu çevirme yiyoruz. Gece Saraybosna’da otelimizdeyiz.
3

7 EKİM 2023 CUMARTESİ/ AHMİÇİ – TRAVNİK

Kahvaltıdan sonra Vezirler Şehri olarak bilinen Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yol boyunca Karadeniz’i andıran yemyeşil dağların arasından ve yine yol boyunca bizlere eşlik eden Bosna Nehri kıyısından yapacağımız yolculuğun ardından ilk olarak yolumuzun üzerinde bulunan ve 16 Nisan 1993 yılında çok büyük acılar yaşamış Ahmiçi Köyü’ne uğruyoruz. En küçüğü 3 aylık ve en yaşlısı 86 yaşında katledilen 116 kişinin hikayelerini dinledikten sonra Travnik şehrine varıyoruz. Travnik'te 300 yıllık Elçi İbrahim Paşa Medresesi, Plava Voda – Göksu Nehri ve kaynağı, şehrin en güzel fotoğraflarının çekildiği Travnik Kalesi, Alaca Cami, Travnik Çarşısı, Vezir Türbeleri ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Turumuzun ardından Plava Voda kaynağı yanındaki Lutfina Kahva'da bir soluklanıyoruz. Saraybosna’ya döndükten sonra akşam yemeğimizde Boşnak mutfağından lezzetler tadacağız bu akşam.
4

8 EKİM 2023 PAZAR / SARAYBOSNA - İSTANBUL

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra savaş zamanı 4 yıl 4 ay süren Saraybosna kuşatması esnasında kuşatmayı yaran ve şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı, şehre giriş çıkışların yapıldığı yaşam tüneli ve müzeyi ziyaret ediyor, orijinal görüntüler ile hazırlanmış videoyu izleyerek savaşı hissediyoruz. Saat14:25'teki uçağımız için belirlenen saatte buluşup Saraybosna havalimanına geliyoruz ve TK 1024 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 17:20'de İstanbul Havalimanına varıyoruz.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 ve 3 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olacaktır. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.