ÜST
Image Alt

Süleyman Gündüz ile Bosna Gezisi – Haziran

Süleyman Gündüz ile Bosna Gezisi – Haziran

850 EUR

08 – 11 Haziran 2024

ÜCRET 

İki kişilik odada kişi başı: 850 Euro 

Tek kişilik oda farkı : 220 Euro

 

İki Ebeveyn ile aynı odada konaklama kaydıyla;

0-2 Yaş: 250 Euro

2-11 Yaş: 700 Euro

 

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • THY ile İstanbul Bosna İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 3 gece otel konaklaması
 • Akşam yemekleri ve otellerde alınacak kahvaltılar
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Vrelo Bosna milli parkı giriş ücretleri
 • Yaşam Tüneli giriş ücretleri
 • Travnik Kale giriş ücretleri
 • Blagay tekkesi giriş ücretleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR 

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Otel Ekstraları
 • Öğle Yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

08 HAZİRAN CUMARTESİ 2024 / İSTANBUL – SARAYBOSNA

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 04:30'da buluşmamızla başlıyor. Check-in ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1021 sefer sayılı uçağı ile saat 07:25’de Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 08:15'da Saraybosna Havalimanı’na varmış oluyoruz. Havalimanındaki işlemlerimizi tamamladıktan sonra otobüsümüze geçiyor ve Saraybosna'nın merkezine doğru hareket ediyoruz. İlk olarak kahvaltı niyetine saç altında pişirilen meşhur Boşnak böreği yemek üzere Saç Börekçisine gidiyoruz. Ardından Kovaçi Şehitliğinde Aliya İzetbegoviç’i ve şehitleri ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Başçarşı’da meşhur Sebil, "Bakırcılar Sokak", Çarşı Camii, Moriça Han ve içerisinde bulunan Genç Müslümanlar teşkilat lokali, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Türbesi, Saat Kule, Kurşunlu Medrese, Gazi Hüsrev bey Müzesi ve Kütüphanesi, 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmed adına yaptırılan Hünkar Camii, At Meydanı, Ferhadiye Camii, Musevi Sinagogu, Katolik Kilisesi (Katedral – İsa’nın Kalbi Kilisesi), Saraybosna gülleri (Savaş zamanı bir bomba ile birden fazla kişinin hayatını kaybettiği noktalar), Sönmeyen Ateş, katliam yapılan Markale Semt pazarı ve tarihi Belediye Binasını görüyoruz. Merkezde geçireceğimiz serbest zamanımızın ardından belirtilen saatte buluşarak otele geliyor ve bir süre istirahat ediyoruz. Akşam yemeğimizde Başçarşı’da bulunan yerel restoranımızda meşhur Boşnak köftesi "Çevapi" ile yiyoruz.
2

09 HAZİRAN PAZAR 2024 / SARAYBOSNA - KONJIC - JABLANICA - POCİTELY - BLAGAY - MOSTAR - SARAYBOSNA

Erken saatte kahvaltımızı yapıp Hersek bölgesinin en büyük ve güzel şehri olan Mostar'a gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Zümrüt yeşili nehir olarak bilinen Neretva nehri boyunca yapacağımız yolculuğumuzda ilk durağımız olan Konjic (Konyits) şehrine varıyoruz. Neretva nehri kenarına kurulmuş bu küçük şehirde Osmanlı dönemi taş köprüyü, yıkık minareli camii, ve şehrin çarşısını göreceğiz. İkinci durağımız Jablanica. Kuzu çevirmesi ile de meşhur olan bu şehirde 1943 yılında Tito’nun yıktığı köprü ve hadisenin cereyan ettiği bölgeyi görüyoruz. Aslına uygun restore edilmiş bir Türk köyü olan Poçiteli görüyor ve ardından Buna Nehri kaynağına 6 asır önce kurulmuş Alperenler Tekkesi’ne hareket ediyoruz. Buna Nehrinin kaynağında Sarı Saltuk tarafından kurulmuş tam bir huzur mekânı olan Blagay Tekkesi’ni ziyaretten sonra Mostar şehrine hareket ediyoruz. Mostar’da Şehit Camii ve avlusundaki Müslüman Boşnaklar ile birlikte omuz omuza çarpışan Hırvat ve Sırp Mostarlıların birlikte yattığı mezarlık, Mostar çarşısı, Koski Mehmet Paşa Camii ki köprünün en güzel göründüğü noktadır, Mostar Köprüsü, Tara Kulesi, Eğri Köprü, Tabakhane Camii ve hamamını göreceğiz. Mostar’da alışveriş ve şehrin tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Saraybosna’ya doğru yola çıkarak yolumuzun üzerinde bulunan Jablanica kasabasında meşhur kuzu çevirme yiyoruz. Gece Saraybosna’da otelimizdeyiz.
3

10 HAZİRAN PAZARTESİ 2024 / SARAYBOSNA - TRAVNİK - AHMİÇİ - JAJCE

Kahvaltıdan sonra Vezirler Şehri olarak bilinen Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yol boyunca Karadeniz’i andıran yemyeşil dağların arasından ve yine yol boyunca bizlere eşlik eden Bosna Nehri kıyısından yapacağımız yolculuğun ardından ilk olarak yolumuzun üzerinde bulunan ve 16 Nisan 1993 yılında çok büyük acılar yaşamış Ahmiçi Köyü’ne uğruyoruz.  En küçüğü 3 aylık ve en yaşlısı 86 yaşında katledilen 116 kişinin hikayelerini dinledikten sonra Travnik şehrine varıyoruz. Travnik'te 300 yıllık Elçi İbrahim Paşa Medresesi, Plava Voda – Göksu Nehri ve kaynağı, şehrin en güzel fotoğraflarının çekildiği Travnik Kalesi, Alaca Cami, Travnik Çarşısı, Vezir Türbeleri ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Turumuzun ardından Plava Voda kaynağı yanındaki Lutfina Kahva'da bir soluklanıyoruz. Sonra rotamızı doğa harikası bir şehir olan Jajce (Yayçe) şehrine çeviriyoruz. Jajce'de büyük şelale, kale, meşhur su değirmenleri ve Pliva Gölü’nü göreceğiz. Saraybosna’ya döndükten sonra akşam yemeğimizde Boşnak mutfağından lezzetler tadacağız bu akşam.
4

11 HAZİRAN SALI 2024 / SARAYBOSNA – İSTANBUL

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra savaş zamanı 4 yıl 4 ay süren Saraybosna kuşatması esnasında kuşatmayı yaran ve şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı, şehre giriş çıkışların yapıldığı yaşam tüneli ve müzeyi ziyaret ediyor, orijinal görüntüler ile hazırlanmış videoyu izleyerek savaşı hissediyoruz. Ardından Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerinde, Bosna Nehri’nin kaynağı olan milli park Vrelo Bosna’da geziyoruz. Burası kuğuların, ördeklerin gölcükler içinde yaşadığı yeşilin her tonunu görebileceğiniz çok güzel bir parktır ve isterseniz fayton gezisi de yapabilirsiniz. Son ziyaret noktamız ise Fojnica (Foynitsa) kasabası. Fojnica'da 550 senedir Fransisken Manastırı'nda korunan; Fatih Sultan Mehmet'in himayesinde olan gayri müslimler için yayınladığı ahitnameyi göreceğiz. Fojnica'dan sonra Saraybosna'ya, Başçarşı'ya dönüyoruz ve serbest zamanız oluyor. Belirlenen saatte havalimanına geçerek saat 20:40’daki uçağımız için işlemlerimizi yapıyoruz. TK 1026 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 23:40.
ÖNEMLİ BİLGİLER
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 ve 3 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Hastalık belirtisiyle alınan PCR test sonuçları seyahatlerde kullanılamamaktadır. Test yaptırmadan seyahat için kullanılacağı hastaneye bildirilmelidir.
 • Gidilecek ülkenin aşı ve PCR test ve form prosedürü en güncel haliyle misafirlerimizle paylaşılacaktır. Bu belgelerin seyahat öncesinde bizlerle paylaşılması ve kontrollerinin yapılması beklenmektedir.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olacaktır. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.