ÜST
Image Alt

Endülüs Gezisi – Ağustos

Endülüs Gezisi – Ağustos

1300 EURO

17 – 21 Ağustos 2024

 

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1.300 Euro

Tek kişilik oda farkı: 200 Euro

(Ebeveynleriyle aynı odada kalmak şartıyla)

0 – 2 yaş çocuk: 190 Euro

2 – 11 yaş çocuk: 1050 Euro 

 

Fiyatın içinde neler var; 

 • İstanbul / Malaga – Malaga / İstanbul THY uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Profesyonel Rehberlik ve Mihmandarlık
 • Programda belirtilen şehir gezileri (Madrid, Toledo, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda, Malaga)
 • Elhamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri giriş ücretleri
 • Cordoba Camii giriş ücreti
 • Alcazar Sarayı giriş ücreti

 

Fiyatın içinde neler yok; 

  • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
  • Öğle yemekleri
  • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler
  • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
  • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
  • Schengen Vizesi (220 Euro) – Yeşil Pasaporta vize yoktur

Tur Planı

1

17 Ağustos 2024 Cumartesi / İSTANBUL – MALAGA – RONDA – SEVİLLA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04:30’da buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1303 sefer sayılı uçağı ile saat 07:35’de Malaga’ya uçuyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakikalık bir uçuşun ardından saat 11:15'de Malaga Havalimanı’na varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra otobüsümüze geçip Sevilla şehrine doğru yola çıkıyoruz ancak yolumuz üzerinde çok önemli bir durağımız var. Küçük ama etkileyici Ronda şehri. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı, Tajo nehrinin üzerinde 150 m. yükseklikte bir kayalığa tutunmuş, İspanya'nın en eski ve en aristokratik yerleşimlerinden biri olan ve 700 yıl boyunca Müslümanlar tarafından yönetilen Ronda'da eski şehir ile modern yeni şehri birbirine bağlayan Yeni (San Miguel) Köprüyü, ülkenin en eski Arenası’nı, 17. ve 18. yüzyıldan kalma evlerini ve muhteşem manzarasını göreceğiz. Yola devam edip akşamüstü Sevilla’ya varıyor, otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
2

18 Ağustos 2024 Pazar / SEVİLLA

Kahvaltının ardından Sevilla veya o dönemki ismiyle İşbiliye şehrini gezmeye başlıyoruz. Quadal Qıvır (Vadi-i Kebir) Nehrinin kenarında kurulan ve bir dönem Amerika kıtasına giden gemilerin dönüş noktası olan Sevilla’da, Altın Kule, 1929 yılında yapılan İbero - Amerikan Fuarı bölgesi ve bu bölge içinde bulunan ihtişamlı İspanya Meydanı, dar sokakları ile Santa Cruz bölgesi, İşbiliye Ulucamii temelleri üzerine yapılan ve halihazırda Avrupa’nın en büyük katedrallerinden birisi olan Sevilla Katedrali ve bu caminin minaresi üzerine inşa edilen ünlü Hiralda çan kulesi, İslam döneminden sonra yapılan ama Müslüman ustalar tarafından inşa edilen Alcazar’ı (saray), günümüzde Sevilla Üniversitesi ana kampüsü olarak kullanılan eski tütün fabrikasını göreceğiz. Sonrasında şehri keşfetmek ve alışveriş için biraz serbest zamanımız olacak. Bu gece de Sevilla’da kalacağız.
3

19 Ağustos 2024 Pazartesi / SEVILLA - CORDOBA - GRANADA

Kahvaltıdan sonra Sevilla’dan ayrılarak yaklaşık 150 km uzaklıktaki Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bölgenin önemli eski garnizon şehirlerinden olan, Roma, Endülüs ve Castilla Krallığı döneminde önemini korumuş Carmona'ya kısa bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Carmona’da, Roma dönemi kalıntıları ile beraber Cordoba kapısı, Alcazar Sarayı ve hakim olduğu vadiye doğru beldenin eşsiz manzarasını görüyor, Roma İmparatorluğu ve Endülüs Emevi Devleti dönemlerinde bölgenin başkenti olan Cordoba’ya varıyoruz. Cordoba veya İslam dönemindeki ismiyle Kurtuba şehrine vardığımızda ziyaret edeceğimiz ilk eser 1100’lü yıllarda binlerce kişilik bir cemaate ev sahipliği yapan, bugünlerde ise tam ortasına bir Katedral inşa edilmiş ünlü Cordoba Camii olacak. Eski şehrin dar sokakları, Yahudi mahallesi, bembeyaz evleri, rengarenk çiçeklerle donanmış duvarları arasında kaybolacağız. Konaklama için Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Granada’daki otelimizde.
4

20 Ağustos 2024 Salı / GRANADA

Bugün tüm gün Granada’dayız. Avrupa’daki İslam Medeniyetinin son halkası olan Granada ya da o zamanki adıyla Gırnata, Endülüs Medeniyetinin ve turumuzun en önemli duraklarından birisi. Burada ünlü El-Hamra Sarayı’nı, Cennet’ül Arifin Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Zerafetin ve ihtişamın aynı anda nasıl bir araya geldiğini göreceğiz hem de bundan tam 700 yıl önce. Bir başka durağımız ise El Hamra’nın karşısında bulunan El Bayzin tepesi. Dar sokakları, beyaz badanalı evleri ve tepenin en güzel yerinde inşa edilmiş olan camiyi göreceğiz. Medreset’ül Yusuf, Kervansaray, İpek Pazarı, Granada Katedrali, Bib Rambla Meydanı göreceğimiz diğer mekânlar arasında. Bu gece de güzeller güzeli Granada şehrindeyiz. Serbest zamanın ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.
5

21 Ağustos 2024 Çarşamba / MALAGA – İSTANBUL

Bugün dönüş günü. Kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze koyup otelden ayrılıyoruz ve Malaga’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası güzel bir Akdeniz liman şehri olan Malaga’yı geziyoruz. Endülüs döneminde yapılmış olan Alcazaba, yarım kalmış Malaga Katedrali, Roma Tiyatrosu, Anayasa Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Malaga’nın modern ve renkli sokaklarında vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 17:45'deki uçağımız için Havalimanına gelişimiz ile Endülüs turumuz dimağlarımızda muhteşem ve bir o kadar da buruk anılar bırakarak sona eriyor. Uçağımız saat 23.05’te İstanbul Havalimanına iniyor.
ÖNEMLİ BİLGİLER
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. ---Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebeveynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.