ÜST
Image Alt

Ermenistan Gezisi

Ermenistan Gezisi

950 USD

28 Ekim – 3 Kasım 2023 

ÜCRET 

İki/Üç Kişilik Odada kişi başı: 950 USD 

Tek kişilik oda farkı: 200 USD 

 

Fiyatın içinde neler var;

 • 6 gece konaklama
 • Konforlu minibüs ve midibüs servisi
 • Türkçe, Farsça ve Ermenice rehberlik hizmeti
 • Otellerde alınan kahvaltılar
 • Akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Ermenistan Türkiye’ye vize uygulamaktadır. Sadece Bordo pasaportlular giriş yapabilmektedir. (Yeşil pasaportu olan misafirler, ikinci pasaport olarak Bordo pasaport edinebilirler)

 

Fiyatın içinde neler yok;

 • Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Kişisel harcamalar

Tur Planı

1

28 Ekim 2023 Cumartesi – İSTANBUL – KARS

Saat 8:35'te belirteceğimiz kontuarlarda buluşma. İstanbul Havalimanı'ndan Kars'a saat 12:35'te TK2714 kodlu Türk Hava Yolları uçuşu ile Kars Hasan Harakani Havalimanı'na uçuyoruz. Kars'a varışımızın ardından, bizi tarihi bir yolculuğa çıkaracak olan Ani Harabeleri'ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Ani Harabeleri, 10. yüzyılda önemli bir ticaret ve kültür merkezi olan antik bir şehirdir. Burada tarihi yapıları, camileri, kiliseleri, sarayları ve surları keşfedeceğiz. Gezi sonrasında Kars'ın kendine özgü lezzetlerinden biri olan kaz yemeğini yöresel bir evde tadıyoruz. Konaklama otelimizde.
2

29 Ekim 2023 Pazar - KARS GÜMRÜ ERMENİSTAN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kars Merkez'den ayrılarak doğu Anadolu'nun en büyük tatlı su gölü olan Çıldır Gölü'ne doğru yol alıyoruz. Göller yöresinin güzelliklerini gözlemleyerek akıp geçen manzaraların keyfini çıkarıyoruz. Sonrasında Aktaş Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a geçiyoruz. Gürcistan'ın ikinci büyük şehri olan Gümrü'ye ulaşıyoruz. Gümrü, tarihi boyunca birçok kültürü barındıran önemli bir ticaret merkezi olmuştur. TBMM'nin uluslararası alanda imzaladığı ilk antlaşma olan Gümrü Antlaşması'nın yapıldığı şehri geziyoruz. Meydanda bulunan anıtlar ve yapıları ziyaret ederek bölgenin tarihini keşfediyoruz. Konaklama için yerimize geçiyoruz ve dinleniyoruz.
3

30 Ekim 2023 Pazartesi - GÜMRÜ ERİVAN

Kahvaltımızın ardından Gümrü'den ayrılıyoruz ilk durağımız Armavir olacak. Burada Êzîdî Kültür Merkezi'ni ziyaret ediyoruz. Êzîdî inancının ve kültürünün merkezi olan bu merkezde rehberimizden Êzîdî inancı ve tarih hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra bütün dünya Ermenilerinin merkezi olarak kabul edilen Eçmiyazdine geçiyoruz. Bu eski yerleşim yerinde Katedral ve Müze ziyaretlerini gerçekleştireceğiz. Ardından Ermenistan'ın başkenti Erivan'a geçiyoruz. Yerevan'da Mavi Camii ve Türkmen Türbesi gibi Osmanlı izlerini gözlemliyoruz. Kasgad gezisinde ise bölgenin tarihi yapılarını ve eserlerini keşfetmeye devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yöresel ve geleneksel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
4

31 Ekim 2023 Salı - ERİVAN

Kahvaltının ardından Sevan Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Ermenistan'ın en büyük gölü olan Sevan Gölü'nün etkileyici manzaraları karşısında fotoğraf çekmek ve doğanın tadını çıkarmak için zaman ayırıyoruz. Ardından Sevanavank Manastırı'na gideceğiz. Sonrasında Haghpat Manastırı'nı ziyaret ederek bölgenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından görme şansı buluyoruz. Ardından Erivan'a geri dönüyor veakşam yemeğimizi alıyor; konaklama için otelimize yerleşiyoruz.
5

1 Kasım 2023 Çarşamba - ERİVAN

Kahvaltımızın ardından Ermenistan'ın en önemli manastırlarından biri olan Tatev Manastırı'nı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. (253 km) Bu manastır, mimari yapısı ve manzarası ile adeta büyülüyor. Ardından Ermenistan'ın tarihine ışık tutan Areni Mağarası ve Khor Virap Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra tekrar Erivan'a dönüyoruz konaklama otelimizde.
6

2 Kasım 2023 Perşembe - ERİVAN

Kahvaltının ardından Erivan şehir merkezinden ayrılarak Alagöz Dağı eteklerinde yer alan Rya Taza Êzîdî Köyü ve Êzîdî kültürüne ait önemli yapıları ziyaret ediyoruz. Bu kültürel keşif sonrasında Harichavank Manastırı'nı görerek Gumri üzerinden Ninotsminda Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a geçiyoruz ve Aktaş Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye dönüş yapıp Kars'a geri varıyoruz. Konaklama için otelimize yerleşiyoruz.
7

3 Kasım 2023 Cuma ERİVAN - İSTANBUL

Son günümüzde Kars'ın tarihi ve kültürel mirasını yakından tanıyoruz. Kars Kalesi, Gürcü Kilisesi, 12 Havari Kilisesi Camisi, Kars Çayı Osmanlı Köprüsü, Ulucami ve Hasan Harakani Cami ve Türbesi gibi önemli yapıları ziyaret ediyoruz. Cuma namazı için serbest zaman veriyoruz ve son hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Hasan Harakani Havalimanı'ndan 15:10'da TK2717 kodlu Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul'a dönüş yapıyoruz.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Hastalık belirtisiyle alınan PCR test sonuçları seyahatlerde kullanılamamaktadır. Test yaptırmadan seyahat için kullanılacağı hastaneye bildirilmelidir.
 • Gidilecek ülkenin aşı ve PCR test ve form prosedürü en güncel haliyle misafirlerimizle paylaşılacaktır. Bu belgelerin seyahat öncesinde bizlerle paylaşılması ve kontrollerinin yapılması beklenmektedir.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30-20 kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.