ÜST
Image Alt

Güney Afrika Gezisi

Güney Afrika Gezisi

3.450 USD

26 Kasım – 3 Aralık 2023

 

ÜCRET

İki veya üç kişilik odada kişi başı ücret: 3.450 USD
Tek kişilik oda farkı: 700 USD

 

Fiyatın içinde neler var; 

• İstanbul – Johannessburg / Cape Town – İstanbul THY ekonomi sınıfı uçak bileti
• 1 gece Johannesburg – 5* otelde oda kahvaltı konaklama
• 2 Gece Sun City – 5* otelde oda kahvaltı konaklama
• 4 Gece Cape Town – 5* otelde oda kahvaltı konaklama
• Johannesburg Şehir turu
• 7 Akşam Yemeği
• 3 Öğle yemeği
• Safari turu
• Lesedi Kültür köyü turu

• Tam gün Cape Town şehir ve Masa Dağı turu
• Tam Gün Ümit burnu turu
• Tam gün Langa teneke mahalle ve Kirsternbosch Botanik bahçe turu
• Johannesburg – Cape Town iç hat uçak bileti
• Tüm Transferler
• Profesyonel Türkçe rehberlik

Fiyatın içinde neler yok; 

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

25 KASIM CUMARTESİ 2023 / İSTANBUL HAVALİMANI

Güney Afrika seyahatimiz saat 23:00'de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşmamızla başlıyor.
2

26 KASIM PAZAR 2023 / İSTANBUL - JOHANNESBURG

Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK40 numaralı uçuş ile saat 02:05'de Johannesburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 9,5 saatlik bir uçuş sonrası saat ile 11:05’de Johannesburg O.R. Tambo havalimanına varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından otobüsümüze geçerek Johannesburg şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Biraz istirahattan sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Bugün oldukça uzun ve yorucu bir gündü, şimdi dinlenme zamanı.
3

27 KASIM PAZARTESİ 2023 / JOHANNESBURG – (LESEDİ & ALAN PARKI) – SUNCITY

Sabah kahvaltısı sonrası Sun City’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 170 km uzaklıkta bulunan Sun City'e giderken yol üzerinde, Güney Afrika’da yaşayan siyahi kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görmemizi sağlayacak olana Lesedi Kültür Köyüne uğruyoruz. Burada Zulu – Xhosa - Basotho ve Pedi kabilelerinin günlük yaşamlarını görebileceğimiz bu alanda öğle yemeğimizi alarak geleneksel Afrika mutfağı ile tanışıyoruz. Lesedi Köyünden sonra Sun City şehrine varıyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in volkanik dağlarıyla çevrilidir. Sun City'e varışımızı müteakip bir çevre tanıtımı yapıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.
4

28 KASIM SALI 2023 / SUN CITY (SAFARİ)

Bugün günlerden Safari. Sabah erken saatte 4x4 safari aracımız ile Pilanesberg Milli Parkına hareket ediyoruz. Safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimizde Big Five olarak tanımlanan Aslan, Leopar, Fil, Buffalo ve Gergedan gibi hayvanlar dışında Zebra, Antilop, Springbok, Öküz başlı Antilop vb, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen çeşidinden belli başlılarını görme imkânı yakalayacağız. Safarinin ardından otelimize döneceğiz. Kahvaltı ve kahvaltı sonrası havuz ya da eğlence merkezinde hoşça vakit geçirerek dinleneceğiz. Geceleme otelimizde.
5

29 KASIM ÇARŞAMBA 2023 / JOHANNESBURG – CAPE TOWN

Yerel havayolları ile Cape Town şehrine uçuyoruz. Cape Town’a varışımızla birlikte bizi bekleyen aracımıza binerek şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Bo Kaap bölgesi görülecek yerler arasında. Cape Town'da önemli bir şahsiyetin kabrini ziyaret edeceğiz. 1862 yılında burada yaşayan müslümanların talebi üzerine dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülaziz tarafından gönderilen, eğitime önem veren, yazdığı kitaplar ve verdiği vaazlar ile halk üzerinde çok büyük bir etki bırakan Ebubekir Efendi. Ziyaretimizden sonra otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
6

30 KASIM PERŞEMBE 2023 / CAPE TOWN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Afrika'nın en güney ucuna Ümit Burnu'na gideceğiz. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacak ve burada tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınında yer alan Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini göreceğiz. Deniz kenarındaki bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan, Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te fünikülere binerek ile dünyanın en yüksek fenerine çıkacağız. Buradan Atlas Okyanusu ve False Bay’i göreceğiz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a otelimize döneceğiz.
7

1 ARALIK CUMA 2023 / CAPE TOWN

Kahvaltının ardından efsanevi Masa Dağı - Stellenbosh & Frenschoek gezilerine başlıyor ve ilk önce 1086 metre yükseklikteki Masa dağına teleferik ile çıkıyoruz. Buradan Cape Town şehir merkezi, koylar bölgesi, Nelson Mandelanın hapis yattığı Robben Adasını, Sinyal tepesi, Syphinx, Şeytan tepesini gördükten sonra istikametimiz 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabası oluyor. Meşe ağaçları, şık dükkanları, cafeleri ve üniversitesi ile ünlü bu şehirde serbest zamanın ardından Fransa'daki Katolik baskısından kaçan Protestanların kurmuş olduğu şirin Freschoek kasabasına varıyoruz. Burada sanat galerileri ve cafelerde vakit geçirdikten sonra bölgedeki üzüm bağları manzarası eşliğinde otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
8

2 ARALIK CUMARTESİ 2023 / CAPE TOWN

Kahvaltının sonrası Güney Afrikanın farklı bir yüzünü görmek için teneke evlerin olduğu Langa bölgesine gidiyoruz. Burada yaşayanların tamamını yoksul siyah Afrikalılar oluşturuyor. Apartheid olarak anılan, beyaz ırkın siyahlara karşı oluşturduğu zulüm döneminin anlatıldığı mahkeme binası, bir çocuk kreşi, konteynır evler ve toplumda sanatın gelişmesine katkıda bulunan sanat merkezi görülecek yerler arasında olacaktır. Buradan 556 hektarlık bir alanı kapsayan Kirstenbosch Botanik Bahçesine geçiyoruz. Masa Dağı'nın doğu yamaçlarının hemen eteğinde bulunan Kirstenbosch 1913 yılında kurulmuştur ve 6.200'den fazla bitki koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Cape Bitki Krallığının olarak da bilinen Kirstenbosch sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
9

3 ARALIK PAZAR 2023 / CAPE TOWN – İSTANBUL

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Waterfront bölgesindeki mağazalarda alışveriş, kafeterya ve restoranlarda vakit geçirebilir. Öğleden sonra otelden ayrılarak Cape Town havalimanına geçiyoruz. Bagaj, pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yollarının TK45 numaralı uçağı ile saat 18:00 ‘da İstanbul’a hareket ediyoruz. Gece 05:30'da İstanbul Havalimanı'na ulaşmış olacağız.
ÖNEMLİ BİLGİLER
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. ---Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebeveynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30-20 kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.