ÜST
Image Alt

İtalya Gezisi – Kasım

İtalya Gezisi – Kasım

1.500 Euro

10 – 16 Kasım 2024 

 

Fiyat: 

İki Kişilik Odada kişi başı: 1.500 Euro

Tek Kişilik Oda farkı: 360 Euro

Çocuklar iki ebeveyniyle aynı odada konaklama şartıyla,

0 – 2 Yaş: 200 Euro

2 – 11 Yaş: 1.250 Euro

 

Fiyata Dahil Olanlar  

‣ THY İstanbul – Napoli / Milano– İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti

‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

‣ 4* otellerde 6 Gece oda kahvaltı konaklama

‣ Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (6 Adet)

‣ Tur boyunca kullanılacak otobüsümüz

‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

‣ Venedik Vaporetto ücreti

‣ Şehirlerde bulunan check point ücretleri ve şehir vergileri

‣ Napoli Pompei Giriş Ücreti

‣ Seyahat sağlık sigortası

‣ TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

‣ Vize ücreti (220 Euro)

‣ Belirtilmeyen yemekler ve yemeklerde alınacak tüm içecekler

‣ Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

‣ Yurt dışı çıkış harcı bedeli

‣ Tur programında açıkça belirtilmemiş müze ve ören yerleri giriş ücretleri

‣ Venedik’te Gondol ücreti

‣ Colloseum giriş ücreti

Tur Planı

1

10 Kasım Pazar 2024 – İSTANBUL - NAPOLİ - POMPEİ - ROMA

Seyahatimiz saat 04:15’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarları önünde buluşmamızla başlıyor. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1453 sefer sayılı uçağı ile saat 08:25’te Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 10:35'de Napoli Havalimanına iniyoruz.  Aracımıza geçip ilk olarak efsanevi antik kent Pompei'ye gidiyoruz. M.S. 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlamasıyla lav, kül ve toz yığını altında kalan, hayatın bir anda durduğu bu antik kentte yapılan kazılar ile pek çok yapı olduğu gibi ortaya çıkarılmıştır. Etkileyici Pompei ziyaretimizden sonra Napoli şehir merkezine geliyor ve şehri gezmeye başlıyoruz. İtalya’nın 3. büyük şehri olan ve Margerita Pizza'nın anavatanı Napoli’de kendine has dokusu olan Centro Storico sokaklarında dolaşacak, Kraliyet Sarayı, San Carlo Tiyatrosu, San Francesco Di Paolo Kilisesi ve Plebiscito Meydanını göreceğiz. Biraz serbest zamanımızın ardından Roma'ya doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası varacağımız Roma'da otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz.
2

11 Kasım Pazartesi 2024 – VATİKAN - ROMA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  ilk durağımız Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi ve bağımsız bir devlet olan Vatikan. Papanın ayinleri yönettiği meşhur meydandan geçip dünyanın en büyük bazilikası olan Aziz Petrus Bazilikası'nı ziyaret ediyoruz. Vatikan'dan sonra artık "Urbs Caput Mondi" yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma'yı gezmeye başlıyoruz. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler, yüzyılların biriktirdiği kültür ve tarih her mevsim milyonlarca turisti kendine çeken Roma'da şehrin sembolü haline gelen,Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış ve dünyanın 7 yeni harikasından birisi kabul edilen Kolezyum'u dışarıdan görüyoruz. İmparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Aşk Çeşmesi olarak da anılan efsanevi Trevi Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Popolo ve dünya üzerinde pek çok dini yapıya ilham olan Pantheon (Tanrıların Tapınağı), Popolo ve Navona meydanları göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Roma'yı dilediğinizce keşfetmek için serbest zamanınız olacak. Bu gece de Roma'dayız.
3

12 Kasım Salı 2024 – ROMA - ORVIETO - SIENA - ST. GIMIGNANO

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Lazio Bölgesinden ayrılıp Orta İtalya'da bulunan meşhur Toskana Bölgesi'ne doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız, merkezine füniküler ile çıkılan, daracık sokakları, taş binaları ve katedrali ile meşhur bir Ortaçağ dağ kasabası olan Orvieto. Bir sonraki durağımız eski şehir merkezi UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Siena şehri. Dünyaca ünlü at yarışlarının yapıldığı tarihi Campo Meydanı, Siena Katedrali (Duomo), San Domenico Bazilikası ve Siena'nın tarih kokak sokaklarını göreceğiz. Siena'dan yaklaşık 40 km uzaklıkta 12 ve 13. yüzyıllarda yapılmış olan kuleleri ile Orta Çağ’ın Manhattan’ı olarak olarak adlandırılan St. Gimignano'ya geliyoruz. Etrafı surlarla çevrili ve çok iyi korunmuş olan bu şehri gezerken kendinizi Ortaçağ gezgini gibi hissedeceksiniz. Akşamüstü ise Rönesans'ın başkenti olarak bilinen Floransa'ya geliyor ve otelimize yerleşiyoruz.
4

13 Kasım Çarşamba 2024 – FLORANSA - PISA

Kahvaltıdan sonra ilk olarak yaklaşık 90 km uzaklıkta olan, dünyanın en ünlü kulelerinden birisine ev sahipliği yapan Pisa şehrine gidiyoruz. Aslında bir mimari hata sonucu eğilmiş olsa da bu haliyle şehrin sembolü olan Pisa Kulesi, hemen yanındaki Pisa Katedrali ve Vaftizhanesinin olduğu Mucizeler Meydanını görerek Floransa'ya geri dönüyoruz. Sanatın ve estetiğin şehri olan Floransa'da zarif Santa Maria del Fiore Katedrali ve vaftizhanesi, Senyörler Meydanı, Vecchio Sarayı, Uffizi Sarayı, şehrin ortasından geçen Arno Nehri üzerine inşa edilmiş, üstünde hala çalışan dükkanlar olan Vecchio Köprüsü, Santa Croce Bazilikası gibi simge yapıları ve eserleri görüyor, Michelangelo Tepesinden Floransa'yı seyrederek güneşi batırıyoruz. Bu gece de Floransa'dayız.
5

14 Kasım Perşembe 2024 – VENEDİK

Kahvaltıdan sonra Floransa'dan ayrılıyor, Venedik şehrine doğru hareket ediyoruz. Ancak yolumuzun üzerinde bir outlette kısa bir alışveriş molası verebiliriz. Venedik'e vardığımızda bizi bekleyen Vaporetto’ya biniyor ve yaklaşık 20 - 25 dakikalık keyifli bir yolculuk sonra Venedik adasında San Marco Meydanı'na geçiyoruz. Meydanda San Marco Bazilikası'nı (bu kilisesinin İstanbul ile de özel bir ilişkisi vardır), Dükler Sarayı, Dandola Sarayı, Ahlar Köprüsü, Büyük Kanal üzerinde inşa edilmiş olan zarif Rialto Köprüsünü görüyoruz. Sonrasında deniz tabanına çakılmış olan kazıklar üzerine kurulan Venedik şehrinin tadını çıkarmanız için serbest zamanınız olacak. Bu sırada Venedik kanallarında Gondol turu yapabilirsiniz. Akşamüstü ana karaya otelimize geçiyoruz.
6

15 Kasım Cuma 2024 / VERONA - SİRMİONE

Otelimizdeki kahvaltıdan sonra geçmiş dönemde Venedik'e bağlı bir düklük olarak yönetilen Verona şehrine gidiyoruz. İtalya'nın en nezih kasabalarından birisi olan Verona'da Kolezyumdan sonraki en büyük arenayı, yüzyıllardır bir pazar yeri olarak kullanılan Erbe Meydanını, Scaligero ailesinin ilginç mezarlarını görecek, taş, mermer ve granit döşeli sokaklarda yürüyecek, Shakespeare tarihi Romeo ve Jüliet romanın yazamk için ilham olmuş Jülliet'in evine gideceğiz. Verona'dan sonra Sirmione'ye gideceğiz, İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü’nün kenarında kurulmuş olan Sirmione’yi gezeceğiz. Kasaba girişinde bizleri Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione’yi gezdikten sonrasında konaklama ve yemek otelimizde.
7

16 Kasım Cumartesi 2024 / MİLANO - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Milano'ya doğru devam ediyoruz. Modanın, alışverişin ve iş dünyasının başkenti Milano'da Sforzesco Kalesini görüp yürümeye başlıyor, Dante caddesinden geçerek La Scala opera binasını dışarıdan görüyor Galleria Vittorio Emenule II alışveriş merkezine geliyoruz. Hemn yanında ise dünyanın en büyük ve etkileyici katedrallerinden birisi olan Milano Katedrali var. Belirlenen saatte havalimanına geçerek TK1876 sefer sayılı uçağımızla saat 18:15’te İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 20:05.
TUR HAKKINDA  
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir. 
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir. 
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir. 
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir. 
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir. 
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir. 
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir. 
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir. 
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır. 
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir.  Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir. 
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Hastalık belirtisiyle alınan PCR test sonuçları seyahatlerde kullanılamamaktadır. Test yaptırmadan seyahat için kullanılacağı hastaneye bildirilmelidir. 
 • Gidilecek ülkenin aşı ve PCR test ve form prosedürü en güncel haliyle misafirlerimizle paylaşılacaktır. Bu belgelerin seyahat öncesinde bizlerle paylaşılması ve kontrollerinin yapılması beklenmektedir.  
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir. 
  İPTAL VE İADE  
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir. 
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir. 
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olur. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz. 
 • Dolar, Euro ve Türk Lirası üzerinden ödeme yapan müşterilerimize gönderdikleri para birimi üzerinden geri ödeme yapılacaktır.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.