ÜST
Image Alt

Ara Tatilde Endülüs Gezisi – Kasım

Ara Tatilde Endülüs Gezisi – Kasım

1.350 EURO

12  –  16 Kasım 2023

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ. 

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1.350 Euro

Tek kişilik oda farkı: 200 Euro

(Ebeveynleriyle aynı odada kalmak şartıyla)

0 – 2 yaş çocuk: 190 Euro

2 – 11 yaş çocuk: 1050 Euro 

 

Fiyatın içinde neler var; 

 • İstanbul / Malaga – Madrid / İstanbul THY uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları 
 • Akşam yemekleri 
 • Profesyonel Rehberlik ve Mihmandarlık
 • Programda belirtilen şehir gezileri (Madrid, Toledo, Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda, Malaga) 
 • Elhamra Sarayı ve Cennet Bahçeleri giriş ücretleri 
 • Cordoba Camii giriş ücreti 
 • Alcazar Sarayı giriş ücreti

 

Fiyatın içinde neler yok; 

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Schengen Vizesi (200 Euro) – Yeşil Pasaporta vize yoktur

Tur Planı

1

12 Kasım 2023 Pazar / ISTANBUL - MALAGA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06:00’da buluşuyoruz ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1303 sefer sayılı uçağı ile saat 08:55’te Malaga’ya uçuyoruz. Yaklaşık 4 saat 30 dakikalık bir uçuşun ardından saat 11:35’te Malaga Havalimanı’na varmış oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra otobüsümüze geçip Güzel bir Akdeniz liman şehri olan Malaga’yı geziyoruz. Endülüs döneminde yapılmış olan Alcazaba, yarım kalmış Malaga Katedrali, Roma Tiyatrosu, Anayasa Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Malaga’nın modern ve renkli sokaklarında vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Sevilla şehrine doğru yola çıkıyoruz ancak yolumuz üzerinde çok önemli bir durağımız var. Küçük ama etkileyici Ronda şehri. İspanya tarihinde ilk defa boğa güreşlerinin yapıldığı, Tajo nehrinin üzerinde 150 m. yükseklikte bir kayalığa tutunmuş, İspanya'nın en eski ve en aristokratik yerleşimlerinden biri olan ve 700 yıl boyunca Müslümanlar tarafından yönetilen Ronda'da eski şehir ile modern yeni şehri birbirine bağlayan Yeni (San Miguel) Köprüyü, ülkenin en eski Arenası’nı, 17. ve 18. yüzyıldan kalma evlerini ve muhteşem manzarasını göreceğiz. Yola devam edip akşamüstü Sevilla’ya varıyor, otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
2

13 Kasım 2023 Pazartesi / SEVILLA – CORDOBA – GRANADA

Kahvaltının ardından Sevilla veya o dönemki ismiyle İşbiliye şehrini gezmeye başlıyoruz. Quadal Qıvır (Vadi-i Kebir) Nehrinin kenarında kurulan ve bir dönem Amerika kıtasına giden gemilerin dönüş noktası olan Sevilla’da, nehir kenarında yer alan ve Amerika’dan gelen altınların toplandığı Altın Kule, 1929 yılında yapılan İbero - Amerikan Fuarı bölgesi ve bu bölge içinde bulunan ihtişamlı İspanya Pavyonu, dar sokakları ile Santa Cruz bölgesi, İşbiliye Ulucamii temelleri üzerine yapılan ve halihazırda Avrupa’nın en büyük katedrallerinden birisi olan Sevilla Katedrali ve bu caminin minaresi üzerine inşa edilen ünlü Hiralda çan kulesi, İslam döneminden sonra yapılan ama Müslüman ustalar tarafından inşa edilen Alcazar’ı (saray), günümüzde Sevilla Üniversitesi ana kampüsü olarak kullanılan eski tütün fabrikasını göreceğiz. Öğleden sonra Sevilla’dan ayrılarak yaklaşık 150 km uzaklıktaki Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Cordoba veya İslam dönemindeki ismiyle Kurtuba şehrine vardığımızda ziyaret edeceğimiz ilk eser 1100’lü yıllarda binlerce kişilik bir cemaate ev sahipliği yapan, bugünlerde ise tam ortasına bir Katedral inşa edilmiş ünlü Cordoba Camii olacak. Eski şehrin dar sokakları, Yahudi mahallesi, bembeyaz evleri, rengarenk çiçeklerle donanmış duvarları arasında kaybolacağız. Konaklama için Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Granada’daki otelimizde.
3

14 Kasım 2023 Salı / GRANADA

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyor ve Granada’yı geziyoruz. Avrupa’daki İslam Medeniyetinin son halkası olan Granada ya da o zamanki adıyla Gırnata, Endülüs Medeniyetinin ve turumuzun en önemli duraklarından birisi. Burada ünlü El-Hamra Sarayı’nı, Cennet’ül Arifin Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Zerafetin ve ihtişamın aynı anda nasıl bir araya geldiğini göreceğiz hem de bundan tam 700 yıl önce. Bir başka durağımız ise El Hamra’nın karşısında bulunan El Bayzin tepesi. Dar sokakları, beyaz badanalı evleri ve tepenin en güzel yerinde inşa edilmiş olan camiyi göreceğiz. Medreset’ül Yusuf, İpek Pazarı, Katedral, Darro Nehrinin kenarındaki kafeler göreceğimiz diğer mekânlar arasında. Bu gece DE güzeller güzeli Granada şehrindeyiz. Serbest zamanın ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.
4

15 Kaısm 2023 Çarşamba / TOLEDO – MADRİD

Kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayırılıyor ve Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Ama önce Madrid’den yaklaşık 90 km uzaklıkta olan Toledo’da bir mola veriyoruz. Endülüs İslam Medeniyetinin ilk başkentlerindendir ve en uç noktasıdır diyebiliriz. Tajo nehrinin etrafını çevrelediği, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve bir açık hava müze şehri olarak da ilan edilen Toledo, Katedrali, dar sokakları, orta çağdan kalan mimarisi, Damaskino denilen altın işlemeciliği yapan dükkanları ile size tarihi yaşatacak. Biraz serbest vakit geçirdikten sonra Madrid’e devam ediyor, otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Bu gece Madrid’deyiz.
5

16 Kasım 2023 Perşembe / MADRİD – İSTANBUL

Bugün dönüş günü. Kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze koyup otelden ayrılıyoruz ve Madrid’i gezmeye başlıyoruz. Avrupa’nın en kalabalık ve en yeşil başkentlerinden biri olan Madrid’i eminiz ki bir şehir olarak çok seveceksiniz. Nereleri göreceğiz? Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı ve Cervantes Anıtı, Kibele Meydanı ve Çeşmesi, Grand Via ve Castellana Caddeleri, Boğa Güreşi Arenası, Santiago Barnebau Stadı, en seveceğiniz yerlerden biri olduğuna inandığımız Plaza Mayor Meydanı ve son olarak Madrid’in kalbi olarak nitelendirilen Sol yani Güneş Meydanı. Saat 17:50’deki uçağımız için Havalimanına gelişimiz ile Endülüs turumuz dimağlarımızda muhteşem ve bir o kadar da buruk anılar bırakarak sona eriyor. Türk Hava Yollarının TK1860 sefer sayılı uçağı saat 00:05’te İstanbul Havalimanına iniyor.
TUR HAKKINDA
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez. 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır.
 • 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir. Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir. Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir. Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması). Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir.
 • Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir. Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 30-20 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olur. 20-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Dolar, Euro ve Türk Lirası üzerinden ödeme yapan müşterilerimize gönderdikleri para birimi üzerinden geri ödeme yapılacaktır. Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.