ÜST
Image Alt

Lapland Kuzey Işıkları Gezisi

Lapland Kuzey Işıkları Gezisi

2750 EURO

04-08 ŞUBAT 2024

LAPLAND KUZEY IŞIKLARI

 

Ücret: 2750 EURO

2-11 Yaş: 2650 EURO (2 ebeveyn ile aynı odada konaklama şartıyla)

Tek kişilik konaklama farkı: 450 EURO

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:
– Türk Havayolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri ve 20 kg bagaj taşıma hakkı
– Rovaniemi’de 4 gece 4* otellerde konaklama
– Programda belirtilen tüm turlar, geziler ve transferler
– Santa Claus Village turu

-Kar motosikletleri ile safari

-Husky safari

– Ren Geyikleri ile safari
– Termal kıyafet

– 3 Akşam yemeği ve kahvaltılar

– Buz otel turu

-Kuzey Işıkları turu 1 defa

-Buz Kıran Gemisi (300 Euro)
– Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
– Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( COVID-19 KAPSAMLI )

 

Fiyata Dâhil Olmayan Servisler:
– Finlandiya vize ücreti 200 Euro
– Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
– Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)
– Kişisel harcamalar

Tur Planı

1

04 ŞUBAT 2024 PAZAR - İSTANBUL – ROVANİEMİ

Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’te Rovaniemi’ye hareket. Yerel saat ile 13:30'da varış. Rovaniemi , Kuzey Kutup dairesinin geçtiği Fin şehirlerinden biridir ve aynı zamanda Santa’nın evi olduğu söylenen Santa Clause Village’a ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ekinoks ( Ekim-Mart arası ) döneminde kuzey ışıkları görülebilmektedir. Aynı zamanda 1998 yapımı “ Lovers of the Arctric Circle “ filmi burada çekilmiş ve 2006 Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan grup Lordi Fin Hard Rock grubunun yaşadığı şehirdir. Yaklaşık yarım saatlik kar manzaralı yolculuğumuzun ardından Kuzey Kutup dairesinin Noel Baba Köyüne varıyoruz..Bu çok renkli köyde bulunan postaneden dostlarınıza kart postal gönderebilir , her gün çocukları görmek için gelen Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Konaklama ve akşam yemeği.
2

05 ŞUBAT 2024 PAZARTESİ - REN GEYİĞİ SAFARİSİ - HUSKY KIZAK SAFARİSİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Rovaniemi’nin en göz alıcı çiftliklerinden biri olan Arctic Geyik çiftliğine gidiyoruz. Burada yapacağımız keyifli geyik kızağı sürüşümüzün ardından ( 30 dk sürmektedir) Kota adı verilen ahşap bir evin içerisinde çiftlik sahibinin bölge ile ilgili verdiği bilgileri dinleyecek ve Lapon usulü atıştırmalıklar ve sıcak içeceklerimiz ile öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında Husky köpek çiftliğine gidiyoruz. Burada kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Koşmayı çok seven bu sevimli köpeklerin kilometrelerce koştukları halde hala ne kadar enerji dolu olduklarına şaşıracaksınız. Kızak gezimiz yaklaşık 30 dakika sürecektir. ( hava durumu ve katılımcıların sürüş becerisi süreyi etkileyebilir) Turumuz sonrası Rovaniemi’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
3

06 ŞUBAT 2024 SALI - KAR MOTORU SAFARİSİ VE BUZDA BALIK & BUZ OTEL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından öğlene doğru özel kar araçları ile arktik ormanın derinliklerine doğru maceralı bir yolculuğa çıkacağız. Yaklaşık 2 saatlik sürüş deneyimiz sonrasında yerli halkın en büyük hobilerinden biri olan buz gölünde balık tutma deneyimini uzmanından dinledikten sonra kendi balığımızı buzda tutmaya çalışacağız.. Akşam yemeğine kadar serbest zaman ve ardindan her sene çeşitli konseptlerde buzdan heykeller ile bezenen buz otelin konaklama yapılabilen odalarını da görebileceğimiz buz oteli ziyare gidiyoruz ve buradaki yemegimizin ardindan kuzey isiklarini göreme sansina sahip olabiliriz Gezimiz sonrasi otel’e transfer
4

07 ŞUBAT 2024 ÇARŞAMBA - KUZEY IŞIKLARI TURU

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası yeni bir maceralı aktiviteye katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine saat 11:00’da hareket edeceğiz. Yolculuğumuz sırasında İsveç –Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız ve burada National Geographic tarafından ölmeden denenmesi buzda yüzme deneyimini yaşayacaksınız. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’de alacağız. Sonrasında Rovaniemi’deki otelimize dönüyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından özel aracımız ile kuzey ışıklarını kovalamak üzere arktik ormanın içine doğru kısa bir yolculuğa çıkacağız. Şansımız varsa kuzey ışıklarını yaklayabiliriz. Sonrasında konaklama otelimizde.
5

08 ŞUBAT 2024 PERŞEMBE - ROVANİEMİ – ISTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman ve akşam dönüş uçağımız 15:25'te Rovaniemi'den kalkacak, İstanbul'a varışımız 21:10.