ÜST
Image Alt

Beyrut / Lübnan Gezisi

Beyrut / Lübnan Gezisi

1.150 USD

13 – 16 Temmuz 2024

 

Fiyat: 

İki Kişilik Odada kişi başı: 1.300 USD

Tek kişilik oda farkı: 300 USD

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları İstanbul – Beyrut – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 5* otelde 3 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Yerel restoranlarda alınacak 3 akşam yemeği
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Baalbek Giriş Ücreti
 • Jeita Grotto Giriş Ücreti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harç pulu 150 TL
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

13 Temmuz 2024 Cumartesi / İSTANBUL – DEIR EL QAMAR – BEITEDDINE – BEYRUT

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 04.00'te buluşmamızla başlıyor. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 830 sefer sayılı uçağı ile saat 06.50'te Beyrut'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 08:40'te Beyrut Havalimanına varmış oluyoruz. Otobüsümüze geçerek ilk olarak Beyrut’un güneyinde bulunan Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, Saray, Notre Dame Kilisesi ve Fahreddin Camii’ni geziyoruz. Ardından Beidettin’e giderek, Emir Bechir ve Mir Al Amin Sarayları’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Beyrut şehir merkezine geçip eski şehri gezmeye başlıyoruz. Kafeler, restoranlar ve mağazaların arasından yürüyeceğimiz caddelerdeki tarihi yapıları ziyaret ediyoruz. Nejmeh Meydanı, Muhammed el- Emin Camii, Osmanlı saat kulesi, Saint George Ortodoks Kilisesi, Roma Hamamı, Mecidiye Camii, Ömer Camii, Refik Hariri'nin mezarını göreceğiz. Daha sonra otelimize yerleşip kısa bir istirahattan sonra Lübnan mutfağının lezzetleri için yerel bir restoranda akşam yemeğine gidiyoruz. Bugün oldukça yorucu bir gündü. Otelimize dönüp dinlenmeye çekiliyoruz.
2

14 Temmuz 2024 Pazar / BEYRUT – JEİTA – HARİSSA – BEYRUT

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından otobüsümüze binerek Jeita Grotto Mağaraları’na gidiyoruz. Aracımızı park edip teleferikle mağaraların girişine çıkıyoruz. Burası bir film sahnesini andıran iki kat mağaradan oluşuyor. Yukarı mağara 2200 metre uzunluğa sahip, bunun 750 metrelik kısmı ziyarete açık. Aşağı mağara ise çok daha eski çağların izlerini taşıyan bir yer ve bu kısım kayıklarla geziliyor. Yaklaşık 1 saatlik bir gezinin ardından Jeita Grotto’dan ayrılıyoruz ve Harissa’ya doğru yola çıkıyoruz. Harika bir Akdeniz manzarasına sahip bir tepe olan Harissa'da, küçük bir kilisenin üstüne inşa edilmiş devasa Meryem Ana heykeli ve arkasında yer alan Katedrali ziyaret ediyor ve bu güzel manzarada fotoğraf çekiliyoruz. Buradan teleferikle aşağıya iniyor ve Otobüsümüze binerek deniz kıyısında yer alan Byblos Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Kadim bir liman kenti olan Byblos’u gördükten sonra akşam yemeğimizi yemek üzere restoranımıza geçiyoruz. Bu gece de Beyrut'tayız.
3

15 Temmuz 2024 Pazartesi / BEYRUT – KSARA – BAALBEK – ANJAR – BEYRUT

Kahvaltının ardından otobüsümüze biniyor ve Lübnan dağlarını aşarak ünlü Bekaa Vadisine varıyoruz. İlk olarak günümüzde bir Ermeni kasabası olan Anjar’da, Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan Antik Şehri gezeceğiz. Yolumuza devam ederek dünyadaki en iyi korunmuş pagan tapınaklarından olan Baalbek Tapınakları'nı geziyoruz. Roma imparatorluğu dönemine ait bu harabelerde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunmaktadır. Sonrasında Seyyida Kawla Shia Camii’ni ve Hz. Hüseyin’in kızının kabrini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Beyrut'a geri dönüyoruz ve akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra otelimize geçiyoruz.
4

16 Temmuz 2024 Salı / BEYRUT – TRABLUSŞAM - BATROUN - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştiriyor ve Lübnan'ın ikinci büyük şehri Trablusşam'a doğru yola çıkıyoruz. Trablusşam Osmanlı Mimarisi'nin izlerini taşıyan bir Ortadoğu şehri. Saat kulesi, Hicaz Demiryolu İstasyonu, Diba Mescidi, Trablus Kalesi ve Çarşısı, Sabun Hanı, Terziler Çarşısı, Memluk Çarşıları göreceğimiz yerler arasında. Bölgede farklı dinlerden ve ırklardan insanların birlikte yaşamasının yansıması ise zengin mutfağı. Yemekleri ve özellikle de tatlılarıyla ün salmış bu şehirde biraz serbest zamandan sonra yine bir sahil kasabası olan Batroun'da kısa bir mola veriyor ve taş binalar ve sokaklardan oluşan bu şirin kasabayı geziyoruz. Akşam yemeğinizi burada yiyebilirsiniz. Akşamüstü hava alanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK 827 sefer sayılı uçağımızla saat 22.05'te Beyrut Havalimanı'ndan uçacağız. İstanbul Havalimanı'na varışımız gece 00:05.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 ve 3 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Hastalık belirtisiyle alınan PCR test sonuçları seyahatlerde kullanılamamaktadır. Test yaptırmadan seyahat için kullanılacağı hastaneye bildirilmelidir.
 • Gidilecek ülkenin aşı ve PCR test ve form prosedürü en güncel haliyle misafirlerimizle paylaşılacaktır. Bu belgelerin seyahat öncesinde bizlerle paylaşılması ve kontrollerinin yapılması beklenmektedir.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olacaktır. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.