ÜST
Image Alt

Lübnan Lezzet ve Kültür Gezisi

Lübnan Lezzet ve Kültür Gezisi

1150 USD

16-19 Kasım 2023

 

Fiyat: 

İki Kişilik Odada kişi başı: 1150 USD

Tek kişilik oda farkı: 230 USD

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları İstanbul – Beyrut – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 4* otelde 3 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Yerel restoranlarda alınacak 3 akşam yemeği
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Şehir vergileri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harç pulu 150 TL
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

16 Kasım 2023 PERŞEMBE / İSTANBUL – DEIR EL QAMAR – BEITEDDINE – BEYRUT

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 05.00'te buluşmamızla başlıyor. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 830 sefer sayılı uçağı ile saat 07.55'te Beyrut'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 08:45'te Beyrut Havalimanına varmış oluyoruz. Bizim için hazırlanmış olan otobüsümüzle önce Beyrut’un güneyinde bulunan Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, Saray, Notre Dame Kilisesi ve Fahreddin Camii’ni geziyoruz. Ardından, Beidettin’e giderek, Emir Bechir ve Mir Al Amin Sarayları’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Güvercin Kayaları'na uğruyor ve fotoğraf çekilmek için kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Şehir merkezine geçip şehri gezmeye başlıyoruz. Kafeler, restoranlar ve mağazaların arasından yürüyeceğimiz caddelerdeki tarihi yapıları ziyaret ediyoruz. Nejmeh Meydanı, Muhammed el- Emin Camii, Osmanlı saat kulesi, Saint George Ortodoks Kilisesi, Roma Hamamı, Mecidiye Camii, Ömer Camii, Refik Hariri'nin mezarını göreceğiz. Daha sonra akşam yemeğini yemek için yerel bir restorana geçiyoruz. Yemeğin ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.
2

17 Kasım 2023 CUMA / BEYRUT – JEİTA – HARİSSA – BEYRUT

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından otobüsümüze binerek Jeita Grotto Mağaraları’na gidiyoruz. Aracımızı park edip teleferikle mağaraların girişine çıkıyoruz. Burası bir film sahnesini andıran iki kat mağaradan oluşuyor. Yukarı mağara 2200 metre uzunluğa sahip, bunun 750 metrelik kısmı ziyarete açık. Aşağı mağara ise çok daha eski çağların izlerini taşıyan bir yer ve bu kısım kayıklarla geziliyor. Yaklaşık 1 saatlik bir gezinin ardından Jeita Grotto’dan ayrılıyoruz ve Harissa’ya doğru yola çıkıyoruz. Jounie şehri’ne varıyoruz. Beyrut’un simgelerinden bir tanesi de Sedir Ağaçlarıdır, ülkenin bayrağında da yer alır. Jounie’den bindiğimiz teleferikle sedir ağaçlarının seyri eşliğinde Harissa’ya çıkıyoruz. Çıkıyoruz diyoruz çünkü burası tüm şehri ayaklarınızın altına seren, harika Akdeniz manzarsı olan bir tepe. Küçük bir kilisenin üstüne inşa edilmiş devasa Meryem Ana heykeli ve arkasında yer alan Katedrali ziyaret ediyor ve bu güzel manzarada fotoğraf çekiliyoruz. Otobüsümüze biniyor ve deniz kıyısında yer alan Byblos Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Tarihi bir liman kenti olan Byblos’u gördükten sonra akşam yemeğimizi yemek üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.
3

18 Kasım 2023 CUMARTESİ / BEYRUT – KSARA – BAALBEK – ANJAR – BEYRUT

Kahvaltının ardından Beyrut yakınlarında yer alan ve çok iyi korunmuş olan Baalbek Tapınakları'nı geziyoruz. Roma imparatorluğuna ait bu harabelerde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunmaktadır. Sonrasında Seyyida Kawla Shia Camii’ni ve Hz. Hüseyin’in kızının kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından bir Ermeni kasabası olan Anjar’da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan Antik Şehri gezeceğiz. Gezilerimizin ardından Beyrut'a geri dönüyoruz ve akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra otelimize dinlenmeye geçiyoruz.
4

19 Kasım 2023 PAZAR / BEYRUT – TRABLUSŞAM

Sabah kahvaltısının ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştiriyor ve Lübnan'ın ikinci büyük şehri Trablusşam'a doğru yola çıkıyoruz. Trablusşam Osmanlı Mimarisi'nin izlerini taşıyan bir Ortadoğu şehri. Saat kulesi, Hicaz Demiryolu İstasyonu, Diba Mescidi, Trablus Kalesi ve Çarşısı, Sabun Hanı, Terziler Çarşısı, Memluk Çarşıları göreceğimiz yerler arasında. Bölgede farklı dinlerden ve ırklardan insanların birlikte yaşamasının yansıması ise zengin mutfağı. Trablusşam yemekleri, özellikle de tatlılarıyla ün salmış bir şehir. Şehrin mutfağını keşfetmek ve alışveriş yapmak üzere geçireceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi yiyip havaalanına doğru yola çıkıyoruz. TK 827 sefer sayılı uçağımızla saat 21.45'te Beyrut Havalimanı'ndan uçacağız. İstanbul Havalimanı'na varışımız gece 00:20.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 ve 3 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olacaktır. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.