ÜST
Image Alt

Süleyman Gündüz ile Mısır Gezisi – Aralık (Kahire – Luksor)

Süleyman Gündüz ile Mısır Gezisi – Aralık (Kahire – Luksor)

1.775 USD

09 – 14 Aralık 2023

 

ÜCRET

İki/Üç Kişilik Odada kişi başı: 1.775 USD

Tek kişilik oda farkı: 350 USD

 

Fiyatın içinde neler var;

* Türk Havayolları ile İstanbul – Kahire – İstanbul uçak bileti

* Kahire’de ve Luksor’da 5 Yıldızlı Otelde konaklama

* Mısır İç Hat Uçak Biletleri

* Sabah Kahvaltıları

* Akşam Yemekleri

* Profesyonel Rehberimiz

* Programda belirtilen turlar

* Müze ve tapınak giriş ücretleri

* Seyahat sigortası

* Havalimanında karşılama ve transferler

 

Fiyatın içinde neler yok;

* Mısır vizesi (Kapıda vize 25 USD) (Yeşil pasaporta vize yoktur)

* Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)

* Programda belirtilmeyen yemekler

* Kişisel harcamalar

Tur Planı

1

09 Aralık 2023 Cumartesi / İSTANBUL – KAHİRE

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarları önünde saat 05.00’da buluşmamızla başlıyor. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 690 sefer sayılı uçağı ile saat 07:55'te Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 09:10’da Kahire Havalimanına varıyoruz ve tarihte yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Kahire şehir merkezine geçiyor ve kendimizi Han El Khalili bölgesine bırakıyoruz. İstanbul’un kapalı çarşısına benzeyen Khan El Halili Çarşısında, Mehmet Akif Ersoy’un Kahire günlerinde her gün gelip kahvesini içtiği El Fişavi’ye uğruyor, hediyelik eşya satan dükkânlarından alışveriş yapıyor, dar sokaklarında dolaşıyoruz. Unesco tarafından koruma altına alınan Al Muaz Caddesi ve üzerindeki Memlük eserleri, El-Ezher Camii ve Üniversitesi, Makam-ı Hüseyin bugün göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra Tahrir Meydanının hemen yanında bulunan, dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesini ziyaret ederek Mısır’ın antik geçmişinde geziniyoruz. Yorucu bir günün ardından otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyor ve istirahate çekiliyoruz.
2

10 Aralık 2023 Pazar / KAHİRE

Kahvaltımızın ardından Mısır’ın sembolü haline gelmiş olan, Giza bölgesinde bulunan ve antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapılar olan Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini ziyaret edip Mısırın görkemli ve gizemli tarihine yeniden tanıklık ediyoruz. Daha sonra Mısır’daki ilk piramitler olarak bilinen ve basamak piramitleri olarak da adlandırılan Sakkara Piramitlerini görmeye gidiyoruz. Piramit ziyaretlerimizden sonra geçtiğimiz yıllarda açılmış olan ve firavun mumyalarının büyük bir törenle taşındığı Mısır Medeniyetleri Ulusal Müzesini geziyoruz. Bugün yorgunluğumuzu Mısır’a boydan boya hayat veren Nil Nehri’nin üzerinde yapacağımız bir tekne turu ile atacağız. Nil’in sakin akan sularında seyrettikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize dönüyoruz.  
3

11 Aralık 2023 Pazartesi / KAHİRE

Bugün Kahire’nin farklı taraflarını ve yüzlerini göreceğiz. Her daim canlı her daim toprak kokan Kahire’de Kahvaltımızın ardından Sultan Hasan Camii, Ahmed Rıfai Camii, İbn Tulun Camii, Amr Bin As Camii, Selahaddin Eyyubi Kalesi, Mehmet Ali Pasa Camii, Ölüler Şehri olarak bilinen mezarkent, burada medfun bulunan İmam Şafi’nin kabri, sahabe kabirleri, Bab Zuwelia, Hristiyan Kahire’nin kiliseleri… Kahire’de görülecek, keşfedilecek yerler o kadar çok ki. Akşamüstü otelimize dönüyor ve yemeğimizi alıyoruz. Bu gece Kahire’deki son gecemiz.
4

12 Aralık 2023 Salı / KAHİRE - LUKSOR

Kahvaltı sonrası saat 11:00’e kadar serbestiz. Sonrasında Kahire Havalimanına geçiyor ve saat 13:30’daki uçağımız ile güney Mısır’a Luksor’a uçuyoruz. Luksor’a varışımızla birlikte ilk olarak Nil Nehrinin doğu yakasında bulunan Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağına gidiyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu tapınağın yapımı yüzlerce yıl sürmüş, her firavun üzerine bir şeyler eklemiş ve dünyanın en geniş antik yapısı ortaya çıkmıştır diyebiliriz. 134 adet devasa sütundan oluşan ana koridoru, metrelerce yükseklikteki heykelleri, ibadet ve mezar alanları ile Karnak tapınağı hepinizi çok etkileyecek. Akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimize yerleşiyoruz.
5

13 Aralık 2023 Çarşamba / LUKSOR

Bugün Luksor’da hem doğu yakası hem batı yakasını keşfedeceğiz. İlk olarak doğu yakasının diğer önemli tapınağı Luksor Tapınağı’ndayız. Sonra Nil’in karşı kıyısına geçerek, Krallar Vadisi, Kraliçeler Vadisi ve kadın firavun Hatşepsut adına yapılan tapınağı görüyoruz. Antik Mısır’ın tüm ihtişamı ile önümüze serildiği bugün Memnon Heykelleri, Sfenks, Dikilitaşlar, mumya yapım yerleri de göreceğiz. En son keşfedilen içinden çıkanların Kahire Müzesi’nde sergilendiği Tutankamon’un mezarı da Luksor’daydı. Antik Mısır’a yaptığımız yolculuğumuzu güzel bir akşam yemeği ile nihayete erdirip otelimize geçiyoruz.
6

14 Aralık 2023 Perşembe / LUKSOR - KAHİRE - İSTANBUL

Bugün dönüş günü. Kahvaltıdan sonra saat 09:30’daki uçağımız için Luksor Havalimanına geliyor ve Kahire’ye uçuyoruz. Saat 10:40’ta Kahire’ye vardıktan sonra hem alışveriş, hem biraz daha Kahire’yi hissedebilmemiz için serbest zamanımız olacak. Bu süre zarfında sizleri papirüs ve parfüm atölyelerine götürebiliriz. Han el- Halili çarşısı ve Al Muaz Caddesinde keşfedilecek ve vakit geçirilecek çok yer var. Saat 18:30’da Kahire Havalimanı’da olacak şekilde yola çıkıyoruz. İstanbul uçağımız saat 21:20’de. Türk Hava Yollarının TK 695 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket ediyor ve saat 00:45'te İstanbul Havalimanında oluyoruz.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30-20 kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.