ÜST
Image Alt

Özbekistan Gezisi – Temmuz 2

Özbekistan Gezisi – Temmuz 2

1.500 USD

28 Temmuz – 02 Ağustos 2024

 

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1.350 USD

Tek kişilik oda farkı: 250 USD

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul – Buhara / Semerkant – İstanbul THY uçak bileti
 • Urgenç – Taşkent Özbekistan Havayolları uçak bileti
 • 4* veya butik otellerde konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Aperatif İkramlar
 • Aksam Yemekleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Rehberi dinleyebilmek için kulaklık
 • Programda belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
 • Tren biletleri
 • Otobüsümüz
 • Havalimanlarında karşılama ve transferler

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

28 Temmuz 2024 Pazar / İSTANBUL – BUHARA

Yolculuğumuz saat 04:00’te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarları önünde buluşmamızla başlıyor. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 266 sefer sayılı uçağı ile saat 07:00’de Buhara’ya uçuyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuşun ardından saat 13:15’te Buhara havalimanına varıyoruz. Buhara’ya varışımızla birlikte tarihi şehri gezmeye başlıyoruz. İpek Yolunun en önemli duraklarından birisi olan Buhara’da İsmail Samani Türbesi, Eyüp Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi, Payi Kalon Kompleksinde; Kalan Minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan/Cuma Camii, Uluğ Bey Medresesi, Magaki Attari Camii, Nadir Divan Begi Medresesi, Chor Minar gibi tarihi mekânları görüyor, hediyelik eşyaların satıldığı ipek yolu çarşılarında geziyoruz. Akşam yemeğimizi de yedikten sonra otelimize yerleşip istirahate geçiyoruz.
2

29 Temmuz 2024 Pazartesi / BUHARA

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Buhara’nın biraz dışına çıkarak İslam tasavvufunun en önemli isimlerinden Abdülhalık Gücdüvani’yi ziyaret ediyoruz. Gücdüvan çömlekçilik ile meşhur bir kasabadır ve burada bir çömlek atölyesine de uğrayacağız. İslam tasavvufunun Altın Silsile halkalarından olan Arif Rivgeri ve Muhammed İncir Fagnevi türbelerini de ziyaret ettikten sonra bir başka büyük mutasavvıf Seyyid Emir Külal ve Buhara gezimizin belki de en müstesna noktası olan Bahaeddin Şah-ı Nakşibend K.s. ve validelerinin türbelerini ziyaret ediyoruz. Buhara’ya gelip akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize dönüyoruz. Bu gece de Buhara’dayız.
3

30 Temmuz 2024 Salı / BUHARA – HİVE

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra heyecan dolu bir yolculuk başlıyor. Kızılkum çölünden geçerek, Amu Derya nam-ı diğer Ceyhun nehri boyunca ilerleyerek zamanın yüzlerce yıl öncesinde durduğu şehir Hive’ye varıyoruz. Türkmenistan sınırına çok yakın bir yerde bulunan bu masal şehrine Ata Darvaza isimli ana kapıdan giriyoruz. Muhammed Emin Han Medresesi, Kalta Minar Minaresi, Köhne Ark Kalesi, Şirgazi-Han Medresesi, Allah Kulu Han Kompleksi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Medresesi ve Minaresini görüyoruz. Pehlivan Mahmud Türbesi, Abdullah Han Medresesi, İçhan Kala Duvarları, Pehlivan Darvaza Kapısı, Hive Hanlarının kışlık ve yazlık saraylarını ve harem bölümlerini de görerek Hive gezimizi tamamlıyoruz. Biraz serbest zamanımızın ardından akşam yemeğimizi yiyoruz ve otelimize geçiyoruz. Oldukça yorucu olan günün ardından biraz istirahat zamanı.
4

31 Temmuz 2024 Çarşamba / HİVE – TAŞKENT – SEMERKANT

Erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıyor ve Urgenç Havalimanına geçiyoruz. Özbekistan Havayollarının HY68 sefer sayılı uçağı ile saat 08:00’de Taşkent’e uçuyoruz. Saat 09:20’de Taşkent Havalimanına varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek Özbekistan’ın başkentini gezmeye başlıyoruz. Geniş ve temiz caddeleri ile çok düzenli bir şehir olan Taşkent’te Barak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camii, Hazret İmam Camii, Muyi Mübarek Medresesi’nde bulunan Hazreti Osman dönemine ait olduğu düşünülen Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nı görüyor, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu meydanını geziyoruz. Kökeldaş Medresesi ve 2 bin yıllık pazar yeri olan Çarsu Pazarı da ziyaret ettikten sonra biraz serbest zamanımız olacak ve ardından güzel bir Özbek Pilavı yiyeceğiz. Yemekten sonra Taşkent tren istasyonuna geliyor ve saat 19:20’de hareket edecek olan hızlı trene binerek Semerkant’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 21:33’te Semerkant’a varıp otelimize yerleşiyoruz.
5

01 Ağustos 2024 Perşembe / SEMERKANT

Bugün tüm gün Semerkant’ı gezeceğiz. Semerkant’ta öncelikle Gur-i Emir (Emir Timur Han türbesi) ziyaretimiz var. Sonrasında Registan meydanı ve burada bulunan Uluğ Bey, Tilla Kari ve Şirdar medreselerini geziyor, Bibi Hanım Camisini görüyoruz. Semerkant'ın ünlü Siyab Pazarında alışverişimizi yapıyoruz. Siyab Pazarından Şah-ı Zinde mezarlık kompleksine geçiyor ve burada bulunan ve Peygamberimizin amcasının oğlu Kusam bin Abbas'ın kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından Uluğ Bey Rasathanesini görüyoruz.  İmam Maturidi'nin ve Hace Ubeydullah-ı Ahrar türbelerini de ziyaret ettikten sonra akşam yemek yiyoruz ve otelimize dönüyoruz. Bu gece Özbekistan’daki son gecemiz.
6

02 Ağustos 2024 Cuma / SEMERKANT – İSTANBUL

Erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra Semerkant Uluslararası Havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini halledip Türk Hava Yollarının TK 375 sefer sayılı uçağı ile saat 09:00’da İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 12:15.
ÖNEMLİ BİLGİLER
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 15-20 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olur. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz. Dolar, Euro ve Türk Lirası üzerinden ödeme yapan müşterilerimize gönderdikleri para birimi üzerinden geri ödeme yapılacaktır.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.