ÜST
Image Alt

Özbekistan Gezisi – Yarıyıl Tatili

Özbekistan Gezisi – Yarıyıl Tatili

1.350 USD

25 – 30 Ocak 2024

 

ÜCRET 

İki kişilik odada kişi başı: 1.350 USD

Tek kişilik oda farkı: 250 USD

 

Fiyatın içinde neler var; 

 • İstanbul – Urgenç / Buhara – İstanbul THY uçak bileti
 • Urgenç – Taşkent Özbekistan Havayolları uçak bileti
 • 4* veya butik otellerde konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Aperatif İkramlar
 • Aksam Yemekleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Rehberi dinleyebilmek için kulaklık 
 • Programda belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
 • Tren biletleri
 • Otobüsümüz 
 • Havalimanlarında karşılama ve transferler

 

Fiyatın içinde neler yok; 

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı 
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

25 Ocak 2024 Perşembe / İSTANBUL – URGENÇ

Yolculuğumuz saat 22:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarları önünde buluşmamızla başlıyor. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 262 sefer sayılı uçağı ile saat 01:45'te Harezm Eyaletinin başkenti Urgenç’e uçuyoruz.
2

26 Ocak 2024 Cuma / HİVE

Yaklaşık 4 saatlik bir uçuştan sonra saat 07:45’te Urgenç’e varıyor, bizi bekleyen aracımızla yaklaşık 40 km uzaklıktaki Harezm’in kadim başkenti tarihi Hive şehrine gidiyoruz. Hive’de önce bir kahvaltı yaparak kendimize geliyoruz ve sonrasında Hive sokaklarına çıkıp Türkmenistan sınırına çok yakın bir yerde bulunan bu masal şehrine Ata Darvaza isimli ana kapıdan giriyoruz. Muhammed Emin Han Medresesi, Kalta Minar Minaresi, Köhne Ark Kalesi, Şirgazi-Han Medresesi, Allah Kulu Han Kompleksi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Medresesi ve Minaresini görüyoruz. Pehlivan Mahmud Türbesi, Abdullah Han Medresesi, Seyid Alaaddin Türbesi, İçhan Kala Duvarları, Pehlivan Darvaza Kapısı, Hive Hanlarının kışlık ve yazlık saraylarını ve harem bölümlerini de görerek Hive gezimizi tamamlıyoruz. Biraz serbest zamanımızın ardından akşam yemeğimizi yiyoruz ve otelimize geçiyoruz. Oldukça yorucu olan günün ardından biraz istirahat zamanı.
3

27 Ocak 2024 Cumartesi / HİVE – TAŞKENT – SEMERKANT

Erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıyor ve Urgenç Havalimanına geçiyoruz. Özbekistan Havayollarının HY52 sefer sayılı uçağı ile saat 09:35’te Taşkent’e uçuyoruz. Saat 10:55’te Taşkent Havalimanına varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek Özbekistan’ın başkentini gezmeye başlıyoruz. Geniş ve temiz caddeleri ile çok düzenli bir şehir olan Taşkent’te Barak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Seyih Camii, Hazret İmam Camii, Muyi Mübarek Medresesi’nde bulunan Hazreti Osman dönemine ait olduğu düşünülen Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nı görüyor, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu meydanını geziyoruz. Kökeldaş Medresesi ve 2 bin yıllık pazar yeri olan Çarsu Pazarı da ziyaret ettikten sonra biraz serbest zamanımız olacak ve ardından güzel bir Özbek Pilavı yiyeceğiz. Yemekten sonra Taşkent tren istasyonuna geliyor ve saat 18:45’te hareket edecek olan hızlı trene binerek Semerkant’a doğru yola çıkıyoruz. Saat 20:53’te Semerkant’a varıp otelimize yerleşiyoruz.
4

28 Ocak 2024 Pazar / SEMERKANT – BUHARA

Bugün tüm gün Semerkant’ı gezeceğiz. Semerkant’ta öncelikle Gur-i Emir (Emir Timur Han türbesi) ziyaretimiz var. Sonrasında Ruhabad Camii, Registan meydanı ve burada bulunan Uluğ Bey, Tilla Kari ve Şirdar medreselerini geziyor, Bibi Hanım Camisini görüyoruz. Semerkant'ın ünlü Siyab Pazarında alışverişimizi yapıyoruz. Siyab Pazarından Şah-ı Zinde mezarlık kompleksine geçiyor ve burada bulunan ve Peygamberimizin amcasının oğlu Usame bin Abbas'ın kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından Uluğ Bey Rasathanesini görüyoruz.  Sonrasında şehrin biraz dışında bulunan İslam dünyasının en çok saygı duyulan âlimlerinden İmam Buhari'nin türbesini ziyaret ediyoruz. İmam Maturidi'nin ve Hace Ubeydullah-ı Ahrar türbelerini de ziyaret ettikten sonra akşam yemek yiyoruz ve saat 21:00’deki Afrasiyab hızlı treni ile Buhara’ya geçiyoruz. 22:40’ta Buhara’ya varıp otelimize yerleşiyoruz.
5

29 Ocak 2024 Pazartesi / BUHARA

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Tarihi İpek Yolunun en önemli duraklarından birisi olan Buhara’da İsmail Samani Türbesi, Eyüp Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi, Poyi Kalon Kompleksinde; Kalan Minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan Camii, Uluğ Bey Medresesi, Magaki Attari Camii, Nadir Divan Begi Medresesi, Chor Minar gibi tarihi mekânları görüyor, hediyelik eşyaların satıldığı ipek yolu çarşılarında geziyoruz. Buhara’nın biraz dışına çıkarak İslam tasavvufunun en önemli isimlerinden Abdülhalık Gücdüvani’yi ziyaret ediyoruz. Bir başka büyük mutasavvıf Seyyid Emir Külal ve Buhara gezimizin belki de en müstesna noktası olan Bahaeddin Şah-ı Nakşibend K.s. ve validelerinin türbelerini ziyaret edip akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize dönüyoruz. Bu gece de Buhara’dayız.
6

30 Ocak 2024 Salı / BUHARA – İSTANBUL

Öğlene kadar serbestiz. İsterseniz alışveriş yapabilir, isterseniz Buhara’nın dar sokaklarında dolaşabilir, şehri keşfetmeye devam edebilirsiniz. Belirlenen saatte Buhara Uluslararası Havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini halledip Türk Hava Yollarının TK 267 sefer sayılı uçağı ile saat 15:15’te İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 18:00ettikten sonra biraz serbest zamanımız olacak ve ardından güzel bir Özbek Pilavı yiyeceğiz. Yemekten sonra Taşkent Uluslararası Havalimanına geçiyoruz.
ÖNEMLİ BİLGİLER
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. ---Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebeveynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir
 • İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30-20 kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.