ÜST
Image Alt

Süleyman Gündüz’le Kudüs Ziyareti- Aralık

Süleyman Gündüz’le Kudüs Ziyareti- Aralık

1050 USD

21 – 24 Aralık 2023

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ. 

ÜCRET

İki veya üç kişilik odada kişi başı: 1.050 USD

Tek kişilik oda farkı: 200 USD

Çocuk ücreti (İki yetişkin ile aynı odada konaklama şartıyla)

100 USD (00-02 yaş arası)

800 USD (03-11 yaş arası)

         

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY İstanbul – Tel Aviv – İstanbul Uçak Bileti
 • 3 gece 4*’lı veya butik otelde konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı ve 3 Akşam Yemeği
 • Yemeklerde alınacak su
 • Seyir Defteri Mihmandarlığı ve Süleyman Gündüz rehberliği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ziyaretler
 • İsrail Vizesi

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

Tur Planı

1

21 Aralık 2023 Perşembe / İSTANBUL - TEL AVİV - YAFA - EL HALİL - KUDÜS

İstanbul havalimanı Dış Hatlar Terminalinde THY kontuarları önünde saat 05:00'te buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07:55'de TK784 sefer numaralı uçağımız ile Tel Aviv’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından saat 08:55'te Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı’na varmış oluyoruz. Pasaport, bagaj işlemleri sonrasında otobüsümüze geçip ilk olarak zamanında önemli bir Osmanlı mutasarrıflığı olan Yafa'yı geziyoruz. Yafa’da Akdeniz’i temaşa ediyor, huzurlu ortamı ile Mahmudiye külliyesi ve Camii, Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesini görüyoruz. Ardından El Halil şehrine doğru yola devam ediyoruz. İslam'ın 4. Haremi olarak kabul edilen Halilürrahman Camii buradaki en önemli noktamız. Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin ve hanımlarının kabirlerini ziyaret edip, Halil'in çarşılarında dolaşıyoruz. Yakındaki Halhul kasabasında Hz. Yunus'un makamını da ziyaret ediyor ve menzilimizi Mescid-i Aksa'ya çeviriyor ve Kudüs'e doğru yola çıkıyoruz. Kudüs'e varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz ve kısa bir istirahatten sonra Mescid-i Aksa'ya gidiyoruz. Beyt-ül Makdis olarak da adlandırılan ve tamamı mübarek kılınan alana girdikten sonra ilk olarak Kubbet-us Sahra ve hemen yanında olan Mescid-i Aksa yani Müslümanların ilk kıblesi ve Hz. Muhammed’in miracının başladığı o mübarek mekanı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimiz için otele dönüyoruz. Artık biz Kudüs'e, Kudüs bize emanet. Gece Kudüs'teyiz.
2

22 Aralık 2023 Cuma / KUDÜS

Sabah namazını Mescid-i Aksa’da kıldıktan sonra kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Bugün tüm gün Kudüs’teyiz. Kudüs’ü keşfetmeye, tanımaya ve hissetmeye çalışacağız, Kudüs'ün taş sokaklarında dolaşacağız, taş duvarlarına dokunacağız. Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Hz. İsa’nın çarmıhla yürüdüğü Çile Yolundan (ViaDolarosa) biz de yürüyoruz. Hıristiyan inancına göre Hz.İsa’nın çarmıha gerildiği ve bugün Kıyame Kilisesi olarak adlandırılan kiliseyi ziyaret ediyoruz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer’in namaz kıldığı yerde inşa edilen Hz.Ömer Mescidi’ni görüyoruz. Sion tepesinde yer alan Hz. Davut (a.s.) Makamı'nı, Son akşam yemeğinin yenildiği odayı ve Osmanlı dönemi yapısı camisini ziyaret ettikten sonra Yahudilerin kutsal mekanı ve ibadet yeri olan ağlama duvarına da gidiyoruz. Cuma namazımızı Mescid-i Aksa'da kılıyoruz. Kadim Aksa, Mervan Mescidi, Burak Mescidi’ni görüyoruz. Serbest zamanımızdan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
3

23 Aralık 2023 Cumartesi / ZEYTİNDAĞI - NEBİ MUSA - ERİHA - KUDÜS

Sabah namazımızı Mescid-i Aksa'da eda ediyor ve kahvaltıdan sonra ilk olarak Osmanlı 4. Ordu Karargâhını görüp Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerini ziyaret ederek Zeytindağı’na çıkıyoruz. Zeytindağı’ndan Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e bakıyoruz. Artık Kudüs bize biz Kudüs’e aitiz. Zeytin Dağından Beyt-ül Makdis'i, Kidron Vadisini, hem Yahudiler hem Hristiyanlar hem Müslümanlar için kutsal olan toprakları temaşa edip Eriha'ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa’nın makamını ziyaret ediyor, Lut Kavmi’nin helak edildiği Ölü Denizi görüyor, Şeria Irmağı kıyısında Hz. İsa ile Hz. Yahya’nın karşılaştığı ve birbirlerini vaftiz ettikleri yer olduğuna inanılan vaftiz alanını görüyoruz. Eriha şehrini de gezdikten sonra Kudüs'e geri dönüyoruz. Bu gece yine Kudüs'teyiz.
4

24 Aralık 2023 Pazar /AKKA - HAYFA - İSTANBUL

Sabah namazını Mescid-i Aksa’da eda ettikten ve kahvaltının ardından artık Kudüs'ten ayrılma vakti. Farklı bir güzergah izleyeceğiz bugün. İlk durağımız Akdeniz kıyısındaki Acre veya Akka şehrine doğru devam ediyoruz. Akka, Unesco Dünya Mirası listesindedir ve dünya üzerinde sürekli yerleşim olan en eski yerlerden biridir. Burada Cezzar Ahmet Paşa külliyesi, Sultan Abdülhamid Han döneminde yaptırılan Han ve Saat kulesi, Bahriye Camii, Zeytuniye Camii ve kaleyi görüyor, çarşısında dolaşıyoruz. Hayfa’ya doğru devam ediyoruz. Hayfa, Karmel dağının eteklerinde kurulmuş Akdeniz’deki bir başka liman kentidir. Bahai inancının merkezi sayılan mabedlerini gördükten sonra Akdeniz boyunca ilerleyerek Tel Aviv Havalimanı’na varıyoruz. THY’nin TK 789 sefer sayılı uçağı ile saat 21:00’da İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 00:20.
 
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30-20 kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.