ÜST
Image Alt

Süleyman Gündüz ile Türkistan (Ahmet Yesevi) – Özbekistan Gezisi – Ekim

Süleyman Gündüz ile Türkistan (Ahmet Yesevi) – Özbekistan Gezisi – Ekim

1.450USD

03 – 09 Ekim 2023

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1.450 USD

Tek kişilik oda farkı:  250 USD

İki ebeveynle aynı odada kalmak şartıyla çocuklar:

0-2 Yaş: 190 USD

2-11 Yaş: 1150 USD 

 

 

Fiyatın içinde neler var;   

 • İstanbul – Türkistan / Urgenç – İstanbul THY uçak bileti
 • 4 yıldızlı veya butik otellerde konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Aperatif İkramlar
 • Aksam Yemekleri
 • Profesyonel rehberlik ve mihmandarlık
 • Rehberi dinleyebilmek için kulaklık
 • Programda belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
 • Tren biletleri
 • Otobüsümüz
 • Havalimanlarında karşılama ve transferler
 • Yurtdışı Seyahat Sigortası

 

Fiyatın içinde neler yok;   

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Kalkış
  İSTANBUL HAVALİMANI

Tur Planı

1

02 Ekim 2023 Pazartesi / İSTANBUL

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarları önünde saat 22:00'de buluşarak başlıyor.
2

03 Ekim 2023 Salı / TÜRKİSTAN - ÇİMKENT - TAŞKENT

Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 256 sefer sayılı uçağı ile saat 01:05’te Kazakistan'ın Türkistan şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrası saat 08:35’te Türkistan Hazret Sultan Havalimanına varıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından sonra aracımıza geçiyoruz. Türkistan’da ilk ve en önemli ziyaret noktamız Türk İslam Medeniyetinin temel taşlarından birisi olan, Horasan Erenlerinin piri Hoca Ahmed Yesevi’nin kabri.  Halvet yeraltı camii, Rabia Begüm Sultan türbesi, eski Türkistan bölgesini görüyor ve yola çıkıyoruz. Sonraki durağımız yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Otrar’da bulunan ve Ahmed Yesevi’nin de hocası olan Arslan Baba türbesi. Otrar aynı zamanda Farabi’nin de doğduğu yerdir. Otrar’dan sonra yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Çimkent’te de bir mola veriyor Taşkent’e doğru yola devam ediyoruz. Kazakistan - Özbekistan sınırını geçip akşam saatlerinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e varıyoruz. Akşam yemeğinden sonra otelimize yerleşip istirahat ediyoruz.
3

04 Ekim 2023 Çarşamba / TAŞKENT - SEMERKANT

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Taşkent’i gezmeye başlıyoruz. Geniş ve temiz caddeleri ile çok düzenli bir şehir olan Taşkent’te Barak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Şeyh ve Hz. İmam Camileri, Mui Mübarek Medresesi’nde Hazreti Osman dönemine ait olduğu düşünülen Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın görülmesinden sonra gezimiz Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı, Ali Şir Nevai tiyatrosu meydanı ile devam ediyor. Kökeldaş Medresesi ve 2 bin yıllık pazar yeri olan Çarşu Pazarı geziyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra da Özbekistan’ın meşhur Afrasiyab hızlı trenine biniyor ve yaklaşık 2 saatlik konforlu bir yolculuk sonrası Semerkant’a varıp otelimize yerleşiyoruz.  
4

05 Ekim Perşembe / SEMERKANT - BUHARA

Bugün Semerkant’ı gezeceğiz. Semerkant’ta öncelikle Gur-i Emir (Emir Timur Han türbesi) ziyaretimiz var. Sonrasında, Registan meydanı ve burada bulunan Uluğ Bey, Tilla Kari ve Şirdar medreselerini geziyor, Bibi Hanım Camisini görüyoruz. Semerkant’ın meşhur Siyab Pazarında bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından Şah-ı Zinde mezarlık kompleksine geçiyor ve burada bulunan ve Peygamberimizin amcasının oğlu Usame bin Abbas'ın kabrini ziyaret ediyoruz. Hemen yakınındaki Uluğ Bey Rasathanesini görüyor, İmam Maturidi'nin ve Hace Ubeydullah-ı Ahrar türbelerini de ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimizi de yedikten sonra trenimize binip Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası vardığımız Buhara’da otelimize yerleşip istirahata çekiliyoruz.        
5

06 Ekim 2023 Cuma / BUHARA

Bugün tüm gün Buhara’dayız. Kahvaltıdan sonra ilk olarak İsmail Samani Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Eyüp Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi, Poyi Kalon Kompleksinde; Kalon Minaresi, Mir Arap Medresesi, Uluğ Bey Medresesi, Magaki Attari Camii, Lebi Havuz Camii ve tekkesi, Nadir Divan Begi Medresesi, Chor Minar gibi tarihi mekanları görüyor, hediyelik eşyaların satıldığı ipek yolu çarşılarında geziyoruz. Bu gece de Buhara'dayız.  
6

07 Ekim 2023 Cumartesi / Buhara - Hive

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Seyyid Emir Külal ve Buhara gezimizin belki de en müstesna noktası olan Bahaeddin Şah-ı Nakşibend K.s. ve validelerinin türbelerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında heyecanlı bir yolculuk başlıyor. Kızılkum çölünden geçerek, Amu Derya nam-ı diğer Ceyhun nehri boyunca ilerleyerek zamanın yüzlerce yıl öncesinde durduğu masalsı şehir Hive’ye varıyor, akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 
7

08 Ekim 2023 Pazar / Hive

Kahvaltıdan sonra Harzemşahlar’ın eski başkenti olan tarihi Hive şehrini gezmeye başlıyoruz. Türkmenistan sınırına çok yakın olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Hive'de Ata Darwaza yani Ata Kapısı’ndan başlayıp şehrin sokaklarına atıyoruz kendimizi. Muhammed Emin Han Medresesi, Kalta Minar Minaresi,Köhne Ark Sarayı, Şirgazi-Han Medresesi, Allah Kulu Han Kompleksi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Medresesi ve Minaresini görüyoruz. Pehlivan Mahmud Türbesi, Abdullah Han Medresesi, Said Alautdin Türbesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, İçhan Kala Duvarlqrı, Pehlivan Darvaza Kapısı, Hive Hanlarının Taş Avlu isimli yazlık sarayını ve harem bölümlerini de görerek Hive gezilerimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra gece Hive’deyiz.  
8

09 Ekim 2023 Pazartesi / HİVE - URGENÇ - İSTANBUL

Ülkemize dönmek üzere vakitlice Hive'den ayrılıyoruz. Urgenç Havalimanına geliyor, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 263 sefer sayılı uçağı ile saat 08:20'de İstanbul'a doğru uçuyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 10:35
TUR HAKKINDA
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir. 
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir. 
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir. 
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir. 
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir. 
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir. 
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir. 
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir. 
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır. 
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir.  Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir. 
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir. 
  İPTAL VE İADE  
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir. 
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir. 
 • Seyahatin başlamasına 30-20 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olur. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz. 
 • Dolar, Euro ve Türk Lirası üzerinden ödeme yapan müşterilerimize gönderdikleri para birimi üzerinden geri ödeme yapılacaktır.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.