ÜST
Image Alt

Türkistan – Özbekistan Gezisi – Ekim

Türkistan – Özbekistan Gezisi – Ekim

1.550 USD

26 Ekim – 01 Kasım 2024

 

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı: 1.550 USD

Tek kişilik oda farkı:  250 USD

İki ebeveynle aynı odada kalmak şartıyla çocuklar:

0-2 Yaş: 190 USD

2-11 Yaş: 1.200 USD 

 

Fiyatın içinde neler var;


● İstanbul – Türkistan / Urgenç – İstanbul THY uçak bileti
● 4* veya butik otellerde konaklama
● Sabah Kahvaltıları
● Aperatif İkramlar
● Akşam Yemekleri
● Profesyonel Rehberlik
● Rehberi dinleyebilmek için kulaklık
● Programda belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
● Tren biletleri
● Otobüsümüz
● Havalimanlarında karşılama ve transferler

 

Fiyatın içinde neler yok;

● Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
● Öğle yemekleri
● Yurtdışı çıkış harcı
● Programda belirtilmeyen tur ve transferler

 • Kalkış
  İSTANBUL HAVALİMANI

Tur Planı

1

25 Ekim 2024 Cuma / İSTANBUL

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarları önünde saat 22:00'de buluşarak başlıyor.
2

26 Ekim 2024 Cumartesi / İSTANBUL – TÜRKİSTAN – ÇİMKENT – TAŞKENT

Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 256 sefer sayılı uçağı ile saat 01:10’da Kazakistan'ın Türkistan şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrası saat 07:40’ta Türkistan Hazret Sultan Havalimanına varıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından sonra aracımıza geçiyoruz. İlk olarak bir kahvaltı yapıp kendimize geliyoruz. Türkistan’da ilk ve en önemli ziyaret noktamız Türk İslam Medeniyetinin temel taşlarından birisi olan, Horasan Erenlerinin piri Hoca Ahmed Yesevi’nin kabri.  Halvet yeraltı camisini, Rabia Begüm Sultan türbesini, eski Türkistan bölgesini görüyor ve yola çıkıyoruz. Sonraki durağımız yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Otrar’da bulunan ve Ahmed Yesevi’nin de hocası olan Arslan Baba türbesi. Otrar aynı zamanda Farabi’nin de doğduğu yerdir. Otrar’dan sonra yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Çimkent’te de bir mola veriyor, Taşkent’e doğru yola devam ediyoruz. Kazakistan- Özbekistan sınırını geçip akşam saatlerinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e varıyoruz. Akşam yemeğinden sonra otelimize yerleşip istirahat ediyoruz.
3

27 Ekim 2024 Pazar / TAŞKENT

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Taşkent’i gezmeye başlıyoruz. Geniş ve temiz caddeleri ile çok düzenli bir şehir olan Taşkent’te Keffal Şaşi Türbesi, günümüzde hediyelik eşya ve el sanatları atölyelerinin bulunduğu Barak Han Medresesi, Hazret İmam Camii, Muyi Mübarek Medresesi’nde bulunan Hazreti Osman dönemine ait olduğu düşünülen Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushaf’ını görüyor, Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanını geziyoruz. 2 bin yıldır pazar yeri olan Çarsu Pazarı da ziyaret ettikten sonra biraz serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizde güzel bir Özbek pilavı yedikten sonra otelimize dönüyoruz.  Bu gece de Taşkent’teyiz.
4

28 Ekim 2024 Pazartesi / TAŞKENT – URGENÇ – HİVE

Sabah erken saatte kahvaltımızı yapıp Taşkent Havalimanına geliyor ve Harezm Vilayetinin başkenti Urgenç’e uçuyoruz. Urgenç’e vardıktan sonra bizi bekleyen aracımızla yaklaşık 40 km uzaklıktaki Harezm’in kadim başkenti tarihi Hive şehrine gidiyoruz. Türkmenistan sınırına çok yakın bir yerde bulunan bu masal şehrine Ata Darvaza isimli ana kapıdan giriyoruz. Muhammed Emin Han Medresesi, Kalta Minar Minaresi, Köhne Ark Kalesi, Muhammed Rahim Han Medresesi ve Hive Hanları Müzesi, Muhammed Emin İnak Medresesi ve Bilim Müzesi, Allah Kulu Han Taş Avlu Sarayı ve Harem Bölümü, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Medresesi ve Minaresini görüyoruz. Pehlivan Darvaza Kapısı ve Pehlivan Mahmud Türbesi’ni de görüp Hive gezimizi tamamlıyoruz. Biraz serbest zamanımızın ardından akşam yemeğimizi yiyoruz ve otelimize geçiyoruz. Bu gece Hive’deyiz.
5

29 Ekim 2024 Salı / HİVE – BUHARA

Kahvaltıdan sonra heyecan verici bir yolculuğa başlıyoruz. Kızılkum çölünden geçerek ve Amuderya nam-ı diğer Ceyhun nehri boyunca ilerleyerek Buhara’ya doğru yol alıyoruz. Buhara’ya varmadan önce İslam tasavvufunun en önemli isimlerinden Abdülhalık Gücdüvani,  Seyyid Emir Külal ve Buhara gezimizin belki de en müstesna noktası olan Bahaeddin Şah-ı Nakşibend K.s. ve validelerinin türbelerini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimizi alıp otelimize yerleşiyoruz.
6

30 Ekim 2024 Çarşamba / BUHARA – SEMERKANT

Kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra Tarihi İpek Yolunun en önemli duraklarından birisi olan Buhara’da İsmail Samani Türbesi, Eyüp Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi, Payi Kalan Kompleksinde; Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi, Cuma Camii, Uluğ Bey Medresesi, Abdülaziz Han Medresesi, Magaki Attari Camii, Nadir Divan Begi Medresesi, Char Minar gibi tarihi mekanları görüyor, hediyelik eşyaların satıldığı ipek yolu çarşılarında geziyoruz ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Buhara tren istasyonuna gelerek Semerkant’ta doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde vardığımız Semerkant’ta yemeğimizi yedikten sonra otelimize yerleşiyoruz.
7

31 Ekim 2024 Perşembe / SEMERKANT

Bugün Semerkant’ı gezeceğiz. Semerkant’ta öncelikle Gur-i Emir (Emir Timur Han türbesi) ziyaretimiz var. Sonrasında Registan meydanı ve burada bulunan Uluğ Bey, Tilla Kari ve Şirdar medreselerini geziyor, Bibi Hanım Camisini görüyoruz. Semerkant'ın ünlü Siyab Pazarında alışverişimizi yapıyoruz. Siyab Pazarından Şah-ı Zinde mezarlık kompleksine geçiyor ve burada bulunan ve Peygamberimizin amcasının oğlu Kusam bin Abbas'ın kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından Uluğ Bey Rasathanesini görüyoruz. İmam Maturidi'nin ve Hace Ubeydullah-ı Ahrar türbelerini de ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Bu gece de Semerkant’tayız.  
8

01 Kasım 2024 Cuma / SEMERKANT – İSTANBUL

Erken kahvaltı yapıp yaklaşık Semerkant havalimanına gidiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini halledip Türk Hava Yollarının TK 375 sefer sayılı uçağı ile saat 09:25’te İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 12:50.
TUR HAKKINDA
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir. 
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir. 
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir. 
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir. 
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir. 
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir. 
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir. 
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir. 
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır. 
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir.  Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir. 
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir. 
  İPTAL VE İADE  
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir. 
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir. 
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olur. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz. 
 • Dolar, Euro ve Türk Lirası üzerinden ödeme yapan müşterilerimize gönderdikleri para birimi üzerinden geri ödeme yapılacaktır.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.