ÜST
Image Alt

Yarıyıl Tatilinde Ürdün Gezisi

Yarıyıl Tatilinde Ürdün Gezisi

1.650 USD

24-29 Ocak 2024

 

ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı: 1.650 USD
Tek kişilik oda farkı: 350 USD

 

Fiyatın içinde neler var;
• THY – İstanbul / Amman – Akabe / İstanbul uçak bileti
• 5 yıldızlı otellerde ve Wadi Rum’da balon çadırlarda toplam 4 gece konaklama
• 4 Kahvaltı
• 4 Akşam yemeği

• Profesyonel Rehberlik ve Mihmandarlık
• Programda belirtilen tüm geziler
• Kızıldeniz’de tekne gezisi
• Petra giriş ücretleri
• Vadi Rum’da 4×4 jipler ile safari
• Yüksek model araçlar ile ulaşım
• Araç içinde Wi-Fi ile internet bağlantısı
• Seyahat sigortası
• Havalimanında karşılama ve transferler

Fiyatın içinde neler yok;
• Şahsi harcamalar
• Öğle yemekleri
• Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
• Otel ekstraları
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

Tur Planı

1

24 Ocak 2024 Çarşamba/ İSTANBUL – AMMAN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04.30’da check-in işlemleri için buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK 816 sefer sayılı uçuşu ile 07:55 ’te Amman’a uçuyoruz ve yerel saat ile 10:10’da Amman Kraliçe Alia Havalimanına varıyoruz. Yüzyıllarca toprak altında kalmış ve bu sayede en iyi korunmuş Roma şehirlerinden birisi olan, yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Jerash Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Jerash’ta tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili etkileyici caddeleri görüyor ve sonra Amman’a dönüyoruz. Ancak yolumuzun üzerinde Salt şehrine uğruyor ve buradaki Osmanlı Şehitliği’ni ve Şuayb AS kabrini ziyaret ediyoruz. Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Ulusal Müze ve Kral Abdullah Camii ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
2

25 Ocak 2024 Perşembe / AMMAN – MABADA – NEBO DAĞI – LUT GÖLÜ

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra ilk olarak yaklaşık 40 km uzaklıktaki Madaba kasabasına gidiyoruz. Madaba’da St. George Kilisesi’nin zemininde 6. Yüzyıla ait olduğu düşünülen tarihin en eski mozaik haritasını göreceğiz. Kudüs ve Ürdün bölgesi, 1.500 sene önceki haliyle bu haritada detayları ile çizilmiş ve harita adeta tarihe ışık tutmakta. Hristiyan nüfusun yoğun olarak yaşadığı Madaba’da bu etkileyici eseri gördükten sonra Hz. Musa’nın Kudüs istikametini ilk gördüğü ve bazı rivayetlere göre kabrinin olduğu yer olarak düşünülen Nebo Dağı’nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında deniz seviyesinin 420 m. altında bulunan, dünyanın tuz ve mineral oranı en yüksek sularından birisi olan Ölü Deniz veya diğer adıyla Lut Gölü’ne etkileyici bir yoldan iniyoruz. Ölü denizde bir süre serbest zamanımız olacak ve isteyenler suya girebilecek. Ardından Amman’a otelimize geri dönüyoruz.
3

26 Ocak 2024 Cuma / ÖLÜ DENİZ – AL-KERAK – MUTE – PETRA

Bugün yolumuz uzun. Valizlerimizi otobüsümüze yerleştirdikten sonra Haçlılar döneminde yapılan sonrasında Selahattin Eyyubi tarafından fethedilen ve bölgedeki en önemli kalelerden birisi olan Kerak Kalesini geziyoruz ilk olarak. Kerak’tan biraz ileride ise Mute savaşının yapıldığı ve bu savaşın 3 büyük şehit kumandanı, sahabeler Hz. Ali’nin abisi Cafer-i Tayyar (Cafer bin Ebu Talip), Zeyd bin Harise ve Abdullah bin Revaha’yı ziyaret ediyoruz. Akabinde Petra’ya doğru hareket ediyor, yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Petra’daki otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
4

27 Ocak 2024 Cumartesi / PETRA – VADİ RUM

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni ziyaret için giriş kapısına geliyoruz. M.Ö. 300’lü yıllarda kurulan, Romalıların da en önemli şehirlerinden birisi olan Petra zamanla önemini kaybederek unutulup gitmiş ve ancak 1800’lü yıllarda İsviçreli bir gezgin tarafından yeniden keşfedilmiş. İlk olarak yaklaşık 1,2 km uzunluğunda kayaların oluşturduğu kızıl kayalar, dar geçitler ve koridorlardan oluşan kanyonda bir süre yürüdükten sonra Petra’nın simgesi olan metrelerce yükseklikteki kayaların içine oyularak yapılmış El-Hazine’ye (Al- Khazneh) ulaşıyoruz. Fotoğraf ve dinlenme için verilen mola sonrası Roma Tiyatrosu ve Sütunlu Cadde’yi de ziyaret ediyor ve kendine güvenenler ile yaklaşık 850 basamak tırmanarak Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin çekimlerine ev sahipliği yapmış olan El-Deir Manastırına ulaşıyoruz. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan Nebatilerin Kayıp Kenti Petra’dan ayrılıp yönümüzü masalsı Wadi Rum’a (Ram Vadisi) çeviriyoruz. Ay Vadisi olarak da bilinen, yine UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Vadi Rum’da develer ile başlayıp 4 x 4 pikaplarımızla devam edecek olan sarıdan turuncuya, kahverengiden kırmızıya farklı renkleriyle, dağınık kaya ve kum yapılarıyla bir görsel şölen eşliğinde başka yerde deneyimleyemeyeceğiniz bir safari yapıyoruz. Zaman zaman molalar da vererek çölü ve çöldeki bedevi yaşamını hissediyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra sanki başka bir dünya gibi görünen Wadi Rum çölündeki kampımıza ulaşıyoruz. Bu gece çölde yıldızların altında ve sessizlikte , balon çadırlarda konaklayacağız. Akşam yemeği kamp alanında. Yemek sonrası belki bir kamp ateşi etrafında kuracağımız muhabbet halkası da eşlik eder geceye.
5

28 Ocak 2024 Pazar / AKABE - KIZILDENİZ

Kampta alacağımız kahvaltı sonrası yönümüzü Ürdün’ün dünyaya açılan kapısı olan Akabe’ye çeviriyoruz. Wadi Rum çıkışında stratejik anlamda önem taşıyan ve Osmanlı döneminde Sultan II. Abdülhamid tarafından yaptırılmış olan ünlü Hicaz Demiryolunun Wadi Rum istasyonunda mola veriyor, o dönemden kalan lokomotif ve vagonları görüyoruz. Akabeye varışımızla birlikte kısa bir şehir turu yaptıktan sonra yine çok özel bir deneyim yaşayacağız. Altı cam bir tekne ile Kızıldenize açılacağız ve rengarek balıkları, muhteşem mercanları, Kızıldeniz’in berrak sularını seyredeceğiz. Biraz serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi yiyor ve belirlenen saatte Akabe Havalimanı’nda doğru hareket ediyoruz.
6

29 Ocak 2024 Pazartesi / AKABE – İSTANBUL

Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 832 sefer sayılı uçuşu ile 02:20’de İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 05:25.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 ve 3 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olacaktır. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.