ÜST
Image Alt

Yarıyıl Tatilinde Zanzibar Gezisi

Yarıyıl Tatilinde Zanzibar Gezisi

2200 USD

22 – 29 Ocak 2024

 

İki ya da üç kişilik odada kişi başı ücret 2200 USD

0-2 Yaş: 400 USD

Ebeveynleriyle konaklamak kaydıyla 2-6 Yaş: 1000 USD

Ebeveynleriyle konaklamak kaydıyla 6-11 Yaş: 1800 USD

 

Assalam Vakfı ile birlikte yapacağımız bu turda gelirin önemli bir kısmı Afrikalı insanları desteklemek için kullanılacaktır. Assalam vakfına ait okyanus kenarındaki bir işletmede kalınacaktır, bu işletmenin kampüsünde okul, gençlik merkezi, meslek okulu gibi sürdürülebilir kalkınma projeleri gerçekleştirilmektedir,  boş vakitlerimizi orada gönüllü faaliyetlere katılarak geçirebileceğimiz dolu dolu bir gezi sizleri bekliyor

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları İstanbul – Zanzibar / Zanzibar – İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Tüm kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Tur boyunca tüm transfer hizmetleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen turlar
 • Zanzibar’da 6 gece konaklama

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Tanzanya Vize Ücreti – 50 USD (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir)
 • Safari için pırpır uçaklarla ulaşım ve Tanzanya’da safari 350 USD

Tur Planı

1

22 Ocak 2024 Pazartesi / İSTANBUL – ZANZİBAR

Yolculuğumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 16:30'da buluşmamızla başlıyor. Check in ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 564 sefer sayılı uçağı ile saat 19:25'te Zanzibar’a doğru yola çıkıyoruz. 23 OCAK SALI ZANZIBAR Zanzibar Havalimanına saat 04:30 varıyor ve havalimanındaki işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımıza biniyor, kahvaltı ve konaklama için Assalam Vakfı’nın okyanus kıyısındaki kampüsüne geçiyoruz. Biraz istirahat ettikten sonra bulunduğumuz yeri ve etrafı tanımaya başlıyoruz. Assalam Vakfının faaliyet ve çalışmalarını yerinde tanıyacağız. Kampüs İslamiyetin Zanzibar’a ilk geldiği köye çok yakın. Zanzibar’ın en eski ve korunmuş köylerinden biri olan bu köye resorttan yürüyerek ya da bisikletle birkaç dakika içerisinde ulaşabilir, 12. yüzyıldan kalma, Orta ve Doğu Afrika’nın en eski camisi olan Kizimkazi Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz okyanus esintisinde hamakta sallanıp kitap okuyabilir, dilerseniz kampüsün hemen önünden okyanusun turkuaz sularına girebilir, dilerseniz resortun hemen bitişiğindeki okulda gönüllü faaliyetlere katılabilirsiniz. Bu seyahat ize çok iyi gelecek.
2

24 Ocak 2024 Çarşamba / DOĞU SAHİLLERİ

Bugün Zanzibar’ın doğu sahillerini keşfedeceğiz. Hem okyanusun sularına girmek hem rüzgar sörfçülerinin en sevdiği yerlerden birisi olan bölgeyi görmek, belki yüzlerce sörfçüyü seyretmek ve dünyanın başka yerinde bir örneği olmayan The Rock Kafe’yi ziyaret etmek için resortumuzdan ayrılıyoruz. Zanzibar’da görülmesi gereken en ilginç yerlerden biri Michamvi’deki The Rock Restaurant’tır şüphesiz. Her gittiğinizde deniz farklı bir yerdedir ve yürüyerek gittiniz bir kaya üzerindeki bu küçük ama etkileyici mekandan tekneyle dönmek zorunda kalabilirsiniz. Paje sahillerinde rengarenk sörfçüleri izleyebilir isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Bir başka özel an ise eğer gelgit müsaade ederse sular çekildiğinde ortaya çıkan deniz yosunlarının hasatını seyretmek. Geçimlerini yosun toplayarak sağlayan pek çok insan var Zanzibar’da. Akşam yemeğimiz ve konaklama için resortumuza dönüyoruz.
3

25 Ocak 2024 Perşembe / STONE TOWN

Bugün Zanzibar’ın kadim başkenti olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Stone Town’ı keşfedeceğiz. Dar ve labirent gibi sokakları, beyaz badanalı ancak boyaları dökülmüş ve birbirine yaslanmış gibi duran taş evleri, muhteşem ahşap oymalı kapıları, renkli dükkan, kafe ve restoranlarının yanında sokak satıcıları ile inanılmaz canlı bir şehirdir Stone Town. Hint, Arap, Africa ve biraz da Avrupa kültürü ile harmanlanmış şehrin sokaklarını dolaşarak, Portekizlilere karşı savunma amaçlı inşa edilen Old Fort (Eski Kale), Saray Müzesi, Kölelik Müzesi ve 1873 yılında misyoner papazların önderliğinde kurulan Anglikan Kilisesi, Tropik meyve-sebzelerin, adaya özgü baharatların ve deniz mahsullerinin satıldığı, kuruluşu 1904 yılına dayanan Pazar Yeri göreceğimiz yerler arasında. Rahatça alışveriş yapıp, bir şeyler yiyip içmek için serbest zamanımızın ardından bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve Assalam’a geri dönüyoruz.
4

26 Ocak 2024 Cuma / SANDBANK

Bugün Zanzibar’ın bir başka mucizesine tanıklık edeceğiz. Okyanusun ortasında sular yükselince kaybolan çeklince ise bembeyaz kumları ile ortaya çıkan kumdan ada – Sandbank bizi misafir edecek. Resortumuzun önünden tekneye binerek okyanusa açılıyoruz. Mercan kayalıklarının üzerinde şnorkel ile dalış yapabilir ve rengarenk su altı dünyasını seyredebilirsiniz. Devamında vardığımız Kwale adasında tuzlu suda yetişen bir ağaç, bir başka mucize olan endemik mangrove ormanını göreceğiz. Son noktamız ise hem denizin hem kumun, hem güneşin tadını çıkaracağınız Sandbank adası. Burada ızgarada balık ve tropikal meyve ikramımız da olacak. Akşam yine resortumuza dönüyoruz.
5

27 Ocak 2024 Cumartesi / TANZANYA’DA SAFARİ

Kahvaltının ardından isteyen misafirlerimiz için bugün safari günü. Sabah erkenden resortumuzdan çıkıyor ve Zanzibar Havalimanına geliyoruz. Buradan pırpır olarak da tabir ettiğimiz pervaneli bir uçakla heyecanlı bir yolculuk yapıyor ve yaklaşık 45 dk sonra Mikumi milli parkındaki toprak piste iniyoruz. Burada bizi bekleyen özel araçlarımıza binerek milli parkın içinde vahşi ve doğal yaşamı keşfetmeye çıkıyoruz. Afrika’da geçen belgesellerde gördüğümüz fil, aslan, zürafa, zebra, antilop, maymun, su aygırı gibi pek çok farklı hayvanla karşılaşacak ve onları doğal ortamlarında yakından görme şansını elde edeceğiz. Öğle yemeğimizi de milli parkta alacağımız günü sonunda Assalam Kampüsüne geri dönüyoruz. Kampüste de isterseniz okul veya çocuk üniversitesi, kangaafrica dikiş atölyesi, aşçılık ve permakültür alanında gönüllü olarak vakit geçirebilirsiniz.
6

28 Ocak 2024 Pazar / BAHARAT BAHÇESİ – ZİNDAN ADASI

Uzun yıllar Baharat adası olarak bilinmiş olan Zanzibar’da ilk baharat üretimi 1818’de Umman Sultanı’nın zencefil üretilmesi emrini vermesiyle başlamışsa da yüzyılın ortalarına gelindiğinde Zanzibar dünyanın en büyük baharat üreticisi haline gelmiştir. Zanzibar’daki en keyifli aktivitelerden biri baharat bahçelerini gezmektir. Birkaç saatlik gezi boyunca hem onlarca çeşit baharat bitkisi ve ağacını tanıyıp tropikal meyveleri tadıyorsunuz, hem çeşitli yapraklardan size bilezik, kolye, taç yapan köylülerden sanat öğreniyorsunuz, hem de bu hatırayı yaşatacak baharat ve baharat kokulu sabunlar alarak köy halkına maddi destekte bulunuyorsunuz. Baharat Bahçesinden sonra bir süre hapishane, bir süre adaya köle olarak getirilen kişiler için karantina bölgesi olarak kullanılan ve yüz yaşın üzerindeki dev kaplumbağalarıyla ünlü olan Prison Island’a (Zindan Adası) geçiyoruz. Akşam yine kampüsteyiz. Bu gece son gecemiz.
7

29 Ocak 2024 Pazartesi / ZANZİBAR – İSTANBUL

Gece 02:30'da havalimanında olacak şekilde kampüsten ayrılıyoruz. Türk Havayollarının TK 567 sefer sayılı uçağı ile saat 05:30'da İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 13:20.
 • Sitemizde tura dahil ve hariç olan hizmetler belirtilmiştir. Bunun dışında ekstra turlar için bir ücret talep edilmez.
 • 2 ve 3 kişilik odada kişi başı tur fiyatı ve tek kişilik odada kalanlar için ücret farkı sunulmaktadır. 3 kişilik odalarda genellikle otellerde ek yatak verilmektedir, bu yatak diğer yataklar kadar rahat olmayabilir.
 • Turlarımızda namaz saatlerine riayet edilmektedir. Önceden uygun cami ve abdest yerleri ayarlanmasına gayret edilmektedir. Fakat mümkün olmayan durumlarda namazı cem edilebilmektedir.
 • Turlarımızda helal yemek hassasiyeti gözetilmektedir.
 • Turlarımızda gidilen coğrafyanın şartlarına göre 4 veya 5 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Oteller daha önceki tecrübelerimize dayanarak tercih edilmektedir. Otel isimleri gezi tarihi yaklaştığında misafirlerimizle paylaşılmaktadır. Tur süresine 1 hafta kalana kadar sınıfı aynı olmak şartıyla otel adı değişebilir.
 • Yurt dışı turlarında pasaportunuzda en az 6 ay geçerlilik süresi olması beklenir, yeterli süre yoksa pasaportun yenilenmesi önerilir. Pasaportta yeterli geçerlilik süresi olmadığı için yaşanan sorunlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 • Turda yazan programın tamamı gerçekleştirilmek kaydıyla sırasında değişiklik yapılabilir.
 • Şirketimiz mücbir bir sebep (hava durumu, hastalık, deprem vb.) ortaya çıkma durumunda programda yer alan bazı yerler iptal etme hakkına sahiptir.
 • Vize gereken ülkelerde vize başvuru sürecinde şirketimiz talep edildiği takdirde destek olmaktadır. Vizeden kaynaklanacak olası sorunlarda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alınamaması durumunda standart tur iade süreci işleyecektir.
 • Eski ve iptal edilmiş pasaportlardaki vizeler geçerli olmamaktadır. Yırtık, ıslak veya yıpranmış pasaportlar ülke girişlerinde soruna sebep olabilmektedir. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Turlarımız İstanbul kalkış ve inişli olarak planlanmaktadır. İstanbul’a kadar ulaşım sürecinde herhangi bir hizmetimiz bulunmamaktadır (İç hat uçuş bağlantıları; uçak, tren veya otobüs bileti sağlanması).
 • Turlarımızda uçağın kalkış saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması tavsiye edilir. Uçağın kaçırılması durumunda sorumluluk yolcuya aittir, tur için bir iptal, iade hakkı bulunmamaktadır.
 • Seyahatlerde 12 yaş ve üzeri yetişkin kabul edilmektedir. Özelden iletişime geçtiğiniz takdirde 0-2 yaş ve 2-11 yaş arası çocuk ücretleri size iletilecektir. Çocuk indirimleri yalnızca ebebynleri ile aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.
 • Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • Hastalık belirtisiyle alınan PCR test sonuçları seyahatlerde kullanılamamaktadır. Test yaptırmadan seyahat için kullanılacağı hastaneye bildirilmelidir.
 • Gidilecek ülkenin aşı ve PCR test ve form prosedürü en güncel haliyle misafirlerimizle paylaşılacaktır. Bu belgelerin seyahat öncesinde bizlerle paylaşılması ve kontrollerinin yapılması beklenmektedir.
 • Seyahatlerde tur liderinin belirttiği saatlere uyum sağlanması beklenir.
İPTAL VE İADE
 • Gezilerimizde minimum 15 kişi katılım şartı vardır. Yeterli kesin kayıta ulaşmayan yurt dışı gezileri turdan en az 7 gün önce, yurt içi gezileri en az 3 gün önce, İstanbul gezileri ise 1 gün önce duyurmak şartı ile şirketimiz tarafından iptal edilebilir. Yeterli sayıya ulaşılamadığı için iptal edilen gezilerde ödenen tutar hiçbir kesinti olmaksızın katılımcıya iade edilir.
 • Sitemizde yer alan başvuru formu ön kayıt niteliğindedir. Kesin kayıt oluşabilmesi için tur ücretinin %30’unun ödenmesi talep edilir.
 • Seyahatin başlamasına 30 gün kala yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir. 20-15 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti olacaktır. 15-10 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade gerçekleştirilir. Seyahate 10 günden az süre kaldığı takdirde iptal ve iade yapılamaz.
 • Katılımcı veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep haller, katılımına engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri ve covid pozitif olma durumu katılımcı için mücbir sebep hali kabul edilir. Katılımcı, mücbir sebebin varlığını resmî kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Bu durumda iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel iade edilir.